Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szállhatott el így a...

Mitől szállhatott el így a koleszterinem? Teljesen egészségesen étkezem

Figyelt kérdés

Már azon is megdöbbentem, hogy a koleszterin szintem fél éve 5.9 volt, most újra nézték, 6.7 lett.

Úgy érzem, hogy egészségesen élek. Napi 15.000 lépést gyalogolok, nincs autóm, mindenhová tömegközlekedem,

nem eszem zsíros ételeket, pörkölteket, szalonnát, tepertőt, kolbászt, vajat, margarint, sajtokat, zsíros sertés részeket, tojásból csak fehérjét. A húslevesekről évek óta leszedem szalvétával az úszó zsírréteget.


Minden nap eszem legalább egy almát + narancsot, de sokszor jóval többet. Gyerekkorom óta rendszeresen eszem fokhagymát, paradicsomot, halakat.

Sőt, már egy héten többször eszem tonhalat, lazacot, mióta megtudtam, hogy 5.9 volt az előző koleszterinem.


Persze amikor ezt felsorolom az orvosnak, nem hisz nekem, és vegetáriánus étrendre való áttérést javasol.


Mégis mit tudok még tenni?


2022. febr. 13. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyén koleszterinszintjét kb. 20%-ban befolyásolja a táplálkozással bevitt kol. A koleszterin nagy részét a szervezeted állítja elő.

Olvashatsz szakmai cikkeket....

Ez nem azt jelenti, hogy nyakló nélkül ehet bárki bármilyen zsíros ételeket, de rengeteg olyan ember van, aki pl. vega, és mégis 8 körüli a koleszterinszintje - mert pl. az egész családjában ilyen a genetika...

2022. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy ehhez hozzá sem kell nyúlni? Csak simán folytassam az egészséges életmódot?


Vagy hozzá kell nyúlni gyógyszerrel?

2022. febr. 13. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyaloglás nem sport. Már csak a koleszterin miatt is javasolnám, hogy cseréld le sportra (futás, bicaj, úszás, 130-140-nél magasabb pulzus vagy izommunka), vagy ha van időd és/vagy a gyaloglás munka közbeni, akkor iktass be MELLÉ sportot.


Amúgy nagyrészt genetika.


Nekem már 19 évesen 5.1 volt, aztán az évek folyamán nőtt és nőtt, 28 évesen, fél éve már 6,95. Szerintem csak azért nem kaptam rögtön gyógyszert, mert magánban nézettem.

Most 5.8, hacsak nem cserélték össze a leletemet (mert ezt nem hiszem el, ráadásul minden más értékem is a normál tartományba csúszott).


Heti egyszer eszem olyan húst, ami nem hal. Halat elég sokat. Semmi sajt és semmi felvágott, halpástétomok és zöldségkrémek. Csak rozsos kenyér. Ebédre lehetőleg párolt zöldség, ha van, bulgur vagy barna rizs. Sok zöldséget eszem. Korábban iszogattam néha tejet kakaóval a csokifogyasztás részeként, az elmúlt fél évben viszont tejet is keveset fogyasztok.


Ha valami segített, akkor nekem ez. Sajnos (vagy nem sajnos) most is sokat nassolok.


Béres Koleszterin Kontrollt szedek. Korábban Omega3-at szedtem, de az nem segített semmit se.


Igazából nekünk egész életünkben oda kell majd figyelnünk a koleszterinre, de hátha tudunk segíteni a helyzeten!!!



Amúgy a diéta fél éve alatt én is mindenhonnan ezt hallottam, mint amit egyes mond, hogy minek, úgyse segít. Hát, hacsak nem cserélték fel a leletemet, segített. Az 5.8 azért nem rossz egyáltalán, ha nem is ideális.

2022. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!