Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan vegyem rá a férjem az...

Hogyan vegyem rá a férjem az egészséges életmódra?

Figyelt kérdés
Extrém magas a koleszterin szintje. Kapott gyógyszert rá, de azt nem akarja szedni mert sok rosszat hallani rola. Olvastam hogy milyen alternetivakkal lehet csökkenteni a koleszterin szintet, mint pl Omega3, Krill olaj, Q10 koenzim, B3 vitamin. Ezeket be is szereztem, szedi is őket. Viszont a fehér lisztrol, edessegekrol,napi 2 doboz sörről egyszerűen nem hajlandó lemondani és azok azok az ételek amiket el kellene hagynia hogy helyre álljanak az értékei. Mit tegyek? Rettegek hogy beteg lesz egyszer vagy elveszitem... 46 éves jelenleg.

2020. dec. 21. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit hallott a gyogyszerrol? Melyik gyogyszerrol?
2020. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg ő nem akar változtatni, addig te sem tudod rávenni. És majd akkor fog akarni változtatni, amikor már fáj valami. Én is okosabb voltam mindenkinél, de ez elmúlt két infarktus után. Már senkinek nem kell bíztatnia az egészséges életmódra, magamtól csinálom szó nélkül. És nem esik nehezemre, mert a zöldséget finomabbnak érzem, mint amilyen az infarktus, meg a három szívműtét volt. Mutasd meg neki is ezt az üzenetet!

44/F

2020. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos egyetértek a 2-es válaszolóval. Ha nem akar változtatni, akkor te akár a fejed tetejére is állhatsz, nem fogod tudni rávenni, hogy változtasson az életmódján.


Az emberek nagy része sajnos csak akkor figyel oda az egészségére, mikor elveszíti. :/


Esetleg azt megpróbálhatnád, hogy az ételeket amiket főzöl kicsit "megreformálod". Nem kell egyik pillanatról a másikra radikálisan megváltoztatni az étkezési szokásaitokat, de szerintem szép lassan itt-ott egy változtatással lehetne eredményeket elérni. Ha másképp nem megy.

2020. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Lefogadom, hogy tovább él majd, mint te.

Engem amúgy inkább az alkoholizmusa zavarna.

2020. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a súlya is 3 számjegyű.
2020. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem. 182cm magas es 82 kg.
2020. dec. 22. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!