Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a boldogság döntés kérdése,...

Ha a boldogság döntés kérdése, boldogtalanul miért nem tudok így dönteni?

Figyelt kérdés

Volt egy több éves életszakaszom, amikor “minden ok nélkül” állandóan boldog voltam. Boldogan ébredtem minden nap, mindenben észrevettem a szépet, a jót. Nem csináltam semmit ezért az állapotért, csak úgy jött. Mégis, amikor benne voltam, meggyőződésem volt, hogy ez csak döntés kérdése. De úgy tényleg, tök mélyen éreztem, hogy az.

Aztán ez elmúlt és amikor visszaemlékszem rá és eszembe jut a rögeszmém, hogy az az állapot csak döntés kérdése, ma mégsem tudok így dönteni, hogy na, mostantól boldog vagyok. Csak szenvedek tovább.

A slusszpoén az, amikor másoktól hallom ugyanezt, vagy a bölcsességeket írkáló ismerőseim osztanak meg pátoszos idézeteket arról, hogy döntsek úgy, hogy boldog leszek, “válasszam azt” a szenvedés helyett.

Valakinek sikerült már döntéssel boldoggá válnia?



2022. márc. 17. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Még sosem voltam boldog ok nélkül, ez nem döntés kérdése.
Ismerem az ok nélküli boldogság érzését és bármilyen nehézségben tudok úgy dönteni, hogy boldog legyek.
Voltam már boldog ok nélkül, de amikor nem vagyok az, akkor nem tudom egy döntéssel visszahozni.
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Remek kérdés. Nem akarok belemenni hosszú filozofálgatásba, de több irányból is meg lehet ezt közelíteni. Akik ok nélkül is boldogok, általában nincs különösebb problémájuk. Egészségesek, nagyjából elégedettek a pillanatnyi életükkel, van hol aludni, van mit enni, van egy társuk, stb. Úgy fogalmeznék, hogy nincs különösebb okuk nem boldognak lenni. Fájdalmakkal, hót betegen, pénz nélkül, fázva, éhezve már nyilván nehezebb őszintén boldognak lenni. De igazából hozzáállás kérdése az egész. Meg lehet tanulni apró dolgoknak is örülni, pl egy kávének, egy finom ebédnek, vagy egy napsütésnek. Vannak boldogtalan milliomosok is.

Abban nem hiszek, hogy akaraterővel boldog lehet vki, de azt el lehet sajátítani, hogy pozitívan gondolkodunk, és megtaláljuk a jó dolgokat is.

Viszont az igazi boldogság egy múlandó dolog. Korrektebb az elégedettség, amikor ugyan nem repesek az örömtől, de van egy belső derűm, és szelíden elvagyok a napi rutinban.

2022. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert amikor boldogtalan vagy, akkor tulajdonképpen beteg vagy. Jó döntéseket meg egészségesen lehet hozni.

Amikor tudtad, hogy döntés kérdése, hogy boldog-e valaki, akkor mit gondoltál azokról, akik olyan helyzetben vannak, mint te most? Biztos gondolkodtál mindenféle ember helyzetén, nem csak az akkori saját helyzeteden. És mégis biztos voltál benne, hogy igenis döntés kérdése. Pedig biztos láttad, hogy vannak szomorúak, szegények, betegek, stb. is a világon. És mégis tudtad! Akkor igaz kell, hogy legyen! Csak most nem érzed, hogy igaz, mert boldogtalan vagy... De az igazság attól még továbbra is igazság! :)

2022. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy létezik-e olyan dolog, hogy boldogság, vagy csak pillanatnyil elégedettségek, jó érzések, jól levések vannak.


Nekem pl. elég sok családi, anyagi és egészségügyi problémám van, biztosan több, mint az átlagos embereknek. De tudom, hogy ahhoz, hgy talpon maradjak, nem engedhetem meg magamnak az összezuhanást, mert akor mindennek vége. Tovább kell menni.


Amikor elgyöngülök, akkor tudatosan mindig arra koncentrálok, hogy vannak olyan emberek, akiknek még sokkal rosszabb, mint nekem, mert nyomorultabbak, szegényebbek, rosszabb körülmények között élnek, háború van az országukban, stb, stb.


Ez sok erőt ad nekem egyébként, hogy tudom, hogy vannak olyanok, akik nálam rosszabban vannak, mégis talpon maradnak, csinálják az életüket. Ilyenkor képes vagyok mindig hálát adni, hogy nem vagyok olyan körülmények között, mint ők, és hálásnak kell lennem azért, amim van.

márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!