Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha már semmi...

Mit csináljak, ha már semmi nem okoz boldogságot? Más találkozott ilyen problémával?

Figyelt kérdés

Nem írom végig mivel túl hosszú lenne, és senki nem olvasná végig.

Rövid tő-mondatokban a lényeg:


A család nagy-része anno nem preferálta a születésem ezért elég korán leléptek és soha nem kerestek utána. Akik maradtak nagyon korán elhunytak (akkoriban fel sem fogtam igazán). 2 Családtagom maradt, akik közül egy egyikkel nem is igazán jövök ki.

Soha nem sikerült "jó" gazdasági rétegbe tartozni így rátett egy lapáttal szintén.

19 éves koromig tanultam, de utána dolgozni kellett menjek. (Igen, lusta voltam mellette tanulni akkor, most pedig hiába próbálkoztam vele már nem megy). Illetve most is elég rosszul keresek. (Kipróbáltam már több különböző munkát is az elmúlt 8 évben, de jelen pillanatban is 2 munkahelyen dolgozok mégsem tudok semmit megvalósítani amit szeretnék). (Plusz ráadásként nem szeretem szinte egyik munkámat sem, az egyik korábbi munkámat kedveltem, viszont olyan szerződéseket írattak velem alá ami miatt nem dolgozhatok abba, mire pedig dolgozhatnék már nem lesz aktuális a tudásom)


A gyerekkori haverok már külön életet-élnek a párjukkal nem létezik már a régi "brigád" már nem jönnek sehova. (Korábban nagyon tartotta bennem az erőt, hogy mindig mentünk valahova).

Sajnos a beilleszkedés / ismerkedés mindig nehezen ment, sok idő után-sikerült kényszerből csak minimálisan kilépni a "komfort-zónából".

Volt korábban pár hobbim, ami boldogságot okozott de sajnos már nem tud egyik sem. (Főként külső behatások miatt)

Nagyon sok tevékenységgel megpróbálkoztam hátha valamiben találok valami örömöt de évek teltek el, és semmi.

Hónapok óta szinte senkivel nem beszélek, (bár ez korábban sem igazán történt meg, de volt ami elterelje a figyelmem) a minden-napokat szenvedésként élem meg (minden reggel már úgy ébredek, bár éjszakai is szinte mindig felébredek elég hosszú időkre), állandó melankólia van rajtam amin már nem bírok változtatni. (Más hangulatát sem szeretném lehúzni, ezért inkább távol maradok mindenkitől, egyre inkább tér vissza a korábban leküzdött antiszocializmusom).

Komolyabb kapcsolatom nem is volt még igazán, sajnos általában azokba a lányokba sikerült belebotlanom akik csak kihasználtak, átvágtak.

A napokban egy lány ismerősöm megkeresett, elég rég nem találkoztunk, nagyon jól elvoltunk 8-10 órán át, amíg vele voltam mondhatni egész jól éreztem magam. Viszont sajnos legbelül érzem, hogy maximum pár hónapig működne ez a dolog, és nem szeretném megbántani mert tényleg kedves lány és nem érdemli meg.

Így másnap csak sokkal rosszabb hangulattal ébredtem mint szoktam, és nem is tudom igazán hova tenni a dolgokat. (Sajnos még a szándékaiban sem vagyok biztos, mivel nagyon nem megnyerő a kinézetem a lányok szemében).


Nem tudok rájönni, mit akarok valójában, tisztában vagyok azzal is, hogy a boldogság mindig csak kis ideig tart, azzal is tisztába vagyok, hogy boldog legyen az ember előtte szenvednie kell.

Viszont azt tudom, hogy nem akarok sem alkoholtól, gyógyszerektől, drogoktól függni. (Bár ezek közül korábban már megpróbáltam pár dolgot viszont természetesen egyik sem oldotta meg a problémám).

Nyugi, nem tervezek öngyilkosságot se semmi figyelem felhívást, csak változtatni szeretnék ami nem megy.

Köszönöm ha végig olvastad esetleg, még jobban köszönöm ha valami tippet tudsz adni. (26/F)


A komolytalan kommenteket kérlek mellőzük, bár tudom, "az internet világa".



2019. aug. 25. 17:29
 1/5 anonim válasza:
Pszichológushoz próbáltál fordulni esetleg? Hátha tud valami jó tanácsot adni (nálam bevált pl, saját problémáimmal, bár nem volt ekkora kaliberű).
2019. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos sehogy nem tudtam rávenni magam, egyszerűen kamunak érzem. Van pár ismerősöm akik kisebb gonddal is megpróbálták de nekik sem segített.
2019. aug. 27. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig lehetséges, hogy emberi kapcsolatokat kéne keresned. Persze ez nem olyan egyszerű, de gondolkoztál esetleg azon, hogy interneten keresel beszélgetőtársat? Nem feltétlenül lányt. Talán csak valakit, aki hasonló problémákkal küzd, mint Te. Lehet mindkettőtöknek jót tenne, ha társalognátok egymással, meghallgatnátok egymás gondolatait. Ha az ember sokáig nem beszélget senkivel, könnyen belebolondulhat a folyamatos gondolataiba.


Ez talán gyerekesen hangzik, de próbálkozhatnál egy olyan youtubert felfedezni, akivel egyezik a világnézeted/érdeklődési köröd/humorod. Egy youtubert követni nem olyan, mint egy sorozatot/tv műsort nézni, hiszen mindegyik egy egyedi személy, akárcsak Te. Ha igazán megkedveled a karakterét valamelyiküknek, el tud szórakoztatni és akár erőt is adhat, példát vehetsz róla. Persze lehet, hogy nem működne, csak magamból indultam ki.


Vagy akár olvashatnál ilyen témában könyveket. Rengeteg regény szól az életből kiábrándult emberekről. Biztosan tudnának új gondolatokat ébreszteni benned. Vagy ha olvasni nem szeretsz, vannak filmek is.

Léteznek önfejlesztő könyvek is. Én egyet sem olvastam, de tehetnél egy próbát. Hátha találsz bennük jó gondolatokat, tanácsokat amik hirtelen motivációt adnak és belevágsz valamibe, ami változást hoz.


De végül is én azt gondolom talán a legnagyobb segítség az lenne, ha találnál magadnak egy párt. A szerelem egy olyan erős érzelem, hogy bármit el tud feledtetni veled és életerőt ad. Na persze még egy könnyen ismerkedő embernek is sokszor nagyon nehezére esik megtalálni a megfelelőt. Amint írtad, Te nehezen ismerkedsz, de lehet ezen kéne valahogyan változtatnod. Megpróbálni nem foglalkozni azzal, ha visszautasítják a közeledésedet. Még ha annyira nincs is kedved, erőt kell venni magadon és élőben/interneten minél többet ismerkedni. Ezzel semmit sem veszíthetsz és ha kellemetlen is belevágnod, szerintem megéri próbálkozni.


Ne haragudj, ha nem segítenek a tippjeim. Sajnos nem nagyon értek a témához, csak leírtam amik eszembe jutottak. Remélem sikerül kilábalnod ebből az időszakból! :)

2019. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3. kommentelő:

Elsősorban köszönöm a hozzászólást, és köszönöm, hogy nem voltál rest végig írni a kommentet.


Próbálkoztam beszélgetni ezzel kapcsolatban több emberrel de mindig falakba ütköztem. (Ami teljesen érthető ha belegondolok a másik fél miatt).


Hát a youtuber vonal nagyon nem nekem szól, semmilyen "vlog" és hasonlót szinte nem bírok végig nézni, olyan szinten nem mozgat meg, hogy elmondani nem tudom.

Találtam, vannak / voltak viszont olyan zenei előadók akikben megtaláltam azt amit kerestem, viszont sajnos nem eleget. Az említett előadó nagyon sok erőt ad a mindennapokban de sajnos már nem elég. (Főleg, hogy ha évente kiad egy számot sokat mondok és elég kevés ilyesmi előadó van pedig több száz órát töltöttem csak keresgéléssel)


A könyvel teszek egy próbát de picit régimódi a gondolkodásba így nem fűzök hozzá sok reményt.


A pár keresést is bármennyire szeretném sajnos nem jön össze semmilyen formában. (Amint szintén megértek, hogy miért) (Bár még mindig próbálkozom ezzel is, nem adtam fel bár már nagyon a végét járom a próbálgatásnak).


Köszönöm még-egyszer a tippeket.

2019. aug. 28. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy ahoz hogy most feladd. Ha uresnek erzed magad, valoszinu hogy most atmesz egy Nagy valtozason belsoleg. Aztan innen szép felallni 😊😊 szerintem érdemes lenne akar leirni magadnak, mitol felek? Mik a celjaim? Mik az álmaim? Mi okoz oromet? Mikor voltam Boldog? A boldogság limitalt? Aztan egy Ket het mulva lehet hogy oda tudsz irni az egyikhez 1 választ. Figyi ha nem adsz eselyt annak a csajnak, nem adsz eselyt a lelkednek orulni? Mas csajnak sem adnal eselyt? Szerintem a tuti csak annyi hogy merjunk szeretni. Lehet hogy 1 eveig fog tartani lehet hogy 2ig 😊😊 onmagadrol többet tanulhaszt Mint barmikor maskor. Egy picit kinyitod a lelked es megkezdenek a dolgok rendezodni Mint a puzzle. Minden ember akivel talalkozol,valamire megtanit. Pl. Ez a csajszi kiváltotta ezt a posztot. Kicsit felnyitott téged,csinalt egy kis léket a rendszeredben. Azert ebredtel olyan szarul,mert raébredtel a fontossagi sorrendekre. Kiváltotta hogy szeretnéd ezt a problemat megoldani. Mi mangunk viszont nem oldjuk meg... Mindig van valaki egy kulso ember,aki mond valamit, megbiztat,raébreszt, felnyit... Szerintem 3 nap boldogsag többet ér Mint 1 ev biztonsagos sztereotip magány. Nekem a pszihologus nagyon bejott,mert minden kérdésemre úgy kérdezett vissza,hogy 1 honapig tortem a fejem 😂😂 gyogyszerek nélkül, beszélgetunk mar 3 eve,nyitott nyitott es belejottem olyan szepen, hogy most mar hagyom,hogy masok is lékeljenek picit, beengedem, áramoltatom, sok minden újra választ kaptam. És így jott vissza lassacskán a boldogság a lelkembe. Lehet hogy a mostani éned azt mondja nem leszünk mi boldogok azzal a csajszival. Lehet hogy 1 ev mulva olyan szepen elorelepsz hogy Jon valaki aki azt fogja kivaltani,hogy adsz esélyt 😊😊 es Boldog leszel, nem IS fog eszedbe jutni,hogy limitáld meddig. Sok sikert 😊😊
nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!