Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néhány hasizom gyakorlat után...

Néhány hasizom gyakorlat után sok a 140-es pulzus?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok 47 kg 167 cm.


Néha szaporább a pulzusom, de kivizsgáltak holter ekg-val és semmi rendellenességet nem találtak, ahogy a szívultrahang során sem. Azt javasolták futás, úszás, biciklizés hasznos lenne számomra. A súlyzós edzéseket, meg az ugrálást nem ajánlották, mert az terheli a szívet.


Nemrég elkezdtem csinálni hasizom gyakorlatokat itthon, mert egyébként elég vékony és gyenge vagyok. Hasizom gyakorlatokat csináltam, és fekvőtámaszokat. De néhány gyakorlattól a pulzusom 140 köré ment. Majd aztán nyugalmi állapotban visszaállt.


A kérdésem, hogy ennyi gyakorlat során magas ez a pulzus? És tényleg hanyagoljam ezeket a gyakorlatokat is?



2022. márc. 18. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha jól értelmezem, akkor futást, úszást, biciklizést javasoltak, de te ennek ellenére felülést és fekvőtámaszt csinálsz, majd csodálkozol, hogy nem jó a pulzusod. Szerintem érdemes lenne futni, úszni vagy bikiclizni, de ez csak egy tipp.


Egyébként 22 éves korban nem sok a 140-es pulzus edzés közben.

2022. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Oksii értem csak azt gondoltam néhány fekvő nem fog gondot okozni. Hat amilyen gyenge vagyok nem sokat tudok semmiből se.

És ha futás közben is felmegy annyira? Mert nekem könnyen felszökik.

2022. márc. 18. 23:42
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem ártana kicsit megerősödni, nem terhelnéd annyira meg magad, ha híznál 5-10 kg-ot legalább.
2022. márc. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Híznod kellene, minimum 5 kilót.
2022. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van de nem tudok hízni. A súlyom tudom tartani de ha lemegy egy kg az vissza nem jön. Csak tartom azt ami van.
2022. márc. 19. 00:29
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Uh, egy teljes vérképet nézettél már? Pajzsmirigyeddel minden rendben van?
2022. márc. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

6-ossal egyetértve endokrinológiára kérj beutalót.

Mit mennyit eszel/iszol egy nap?

2022. márc. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Járok endokrinológushoz, vérkép okés.

Hasimotom van, illetve a TSH-m volt magas. Arra kaptam gyógyszert a legkisebb adag felét, de aztán a kövi kontroll vérvételen a gyógyszer miatt már túl alacsony volt a TSH. Így most a Letroxot nem kell szednem. De 3 hónap múlva újra kontroll.

2022. márc. 19. 01:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Várj, mivel méred?


Nekem ma volt gyógytesis hátizom, hasizom gyakorlatok illetve 3 kg kézisúlyzózás közben "150"-es pulzusom Samsung Galaxy Watch 4-gyel. :D Pulzoximéterrel természetesen 70-85.

2022. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pulzoximéterrel
2022. márc. 22. 12:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!