Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az orvosok miért olyan flegmák...

Az orvosok miért olyan flegmák általában?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha nekik a beteg csak egy robot lenne, mintha nem érdekelné őket, hogy neki az életéről van szó.


Én pl. fiatalember vagyok, de már lassan 10 éve van egy olyan gyulladásom, hogy simán benne van, hogy soha nem lehet gyerekem. Az orvos, akihez járok, olyan könnyedén veszi ezt, mintha csak egy torokgyulladás lenne. Belőlük kihal a praxisuk során az empátia?


2022. márc. 25. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Hogy lehet, hogy 10 év alatt nem sikerült kivizsgáltatnod?
2022. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem olyan egyszerű, hogy kihal belőlük az empátia. Neked jelenleg a saját betegséged a legnagyobb problémád, de az orvoshoz nem azért járnak az emberek mert az olyan jó. Minden egyes páciens a saját legnagyobb problémájával érkezik, és ezekből te csak egy vagy a sok közül. Ráadásul a te gyulladásod, ami lehet hogy sterilitást okoz, eltörpül egy malignus tumor diagnosztizálása mellett. És még sorolhatnám, mert mindig van rosszabb helyzet. Ha pedig az orvos minden egyes emberi sorsot magára vesz, rövid időn belül belerokkan lelkileg és így léptelen lesz a munkáját felelősséggel végezni. Azt meg mondanom se kell, hogy egy orvosnak vagy egészségügyi dolgozónak, aki a gyógyítására esküdött fel, ez nem opció.
2022. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
2022. márc. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Hogy lehet, hogy 10 év alatt nem sikerült kivizsgáltatnod?"



Erről az orvosokat kérdezd, ne engem.

2022. márc. 27. 23:15
 5/5 NTBS ***** válasza:
Azért, mert erőteljes hiányszakma és tudják, hogy megtehetik.
2022. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!