Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Igaz az hogy ha magas az...

Igaz az hogy ha magas az ember vérnyomása nem tud elájulni?

Figyelt kérdés
Sajnos kénytelen vagyok vérvételre menni, pedig egyátalán nem bírom.. nem a tűvel vagy a vérrel van bajom, magától az ájulástól/kontrollelvesztéstől félek (egyébként kiskorom óta vettek vért és soha nem volt bajom..) de az elmúlt pár évben egy trauma miatt rettegek a kontrollelvesztéstől, orvosi beavatkozásoktól stb.. emiatt félek a vérvételtől, mive túlstresszelem magam nehogy elájuljak.. valaki azt mondta, hogy ha magas a vérnyomásom ilyenkor az idegességtől úgyse fogok tudni elájulni.. vajon igaz ez? Illetve mi az a biztos mód amitől nem ájulhatok el?

2022. ápr. 5. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Nem igaz. Egyébként miért ájulnál el, ha máskor sem tetted?

Amúgy meg oldani kell a feszültséget, keress valakit, aki elkísér, vigyél zenét/könyvet/keresztrejtvényt, ha várakozni kell le tudd kötni magad. A vérvételkor meg szólj, hogy félsz az ájulástól, oda fognak jobban figyelni rád.

2022. ápr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem igaz, ráadásul a stressz miatt még össze is szűkülhetnek az ereid annyira, hogy vért sem tudnak venni.
2022. ápr. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Nekem kamaszkoromban magas volt, és háromszor elájultam. Egyszer egy oltástól, kétszer füstmérgezéstől, de a menstruációs görcs is simán okozhat ájulást.
2022. ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!