Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi volt ez az erős forgó...

Mi volt ez az erős forgó szoba szédülés?

Figyelt kérdés
Utoljára tavaly éreztem ilyet talán, bár az tovább tartott. Akkor úgy szédültem, hogy erőteljesen forgott velem a szoba. Járni nem tudtam a szobában, mert mintha mindig oldalra dőltem volna vagy nem volt egyensúlyom, leakartam menni a boltba és akkor is épp hogy letudtam sétálni azt a kis utcát, még a boltban is émelyegtem. Ma ugyanezt volt, csak ma sokat aludtam, ágyban feküdtem és átfordultam majd ekkor éreztem ugyanazt az erős szédülést és vele együtt forgott a szoba is. Csak ez alig tartott pár mp-ig de még néha érzem a szédülést. Ha általában szédülök akkor sosem forgott, dőlt el a szoba. Mondjuk most épp kijövök egy kis betegségből (megfázás, láz, köhögés) de nem hinném, hogy emiatt van. Pár napja viszont ahogy jöttem haza, sétáltam akkor mintha egy vibráló szikra paca volt a látóteremben, ez se tartott sokáig, de kellemetlen volt. Tavaly is volt ez, csak akkor mondjuk előtte sportoltam, futottam és lehet ez megerőltetett kicsit de a szédülés előtt ugyanúgy volt ez a szikra látás. Mi lehet ez és miért ilyen ritkán fordul elő?

2022. máj. 15. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
A forgó jellegű szédülés fül-orr-gégészeti problémára enged következtetni.
2022. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ez a leiras nagyon hasonlit arra, amikor a fulben levo kristalyok elmozdulnak, elusznak a helyukrol, es ezaltal gondot okoznak az egyensulyban. A baratnom pont nem reg meselte, h neki is ez volt, ejszaka jott elo, es villano fenyeket latott, majd elkezdett forogni vele a szoba. Es vegighanyta az ejszakat. (Sajnos tobb ismerosomnek is a tapasztalaton alapulo remalma ez.) Van egy gyakorlat, ami rovid mozdulatokbol all, ha az orvos ezt ismeri, helyre tudja hozni jo esellyel. El kellene menni gyorsan a fuleszetre. De az a gond, h ha a jelenseg epp nem all fenn ott a dokinal, akkor az orvos nem sokat tud segiteni. Borzalmas! Nagyon sajnalom.
2022. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Ez pillanatnyi agyi vér ellátási problémára utal.

Minden sztrókos betegnél ezt kérdezi meg az orvos.Forgó e a szédülése .

2022. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De nem kizárólag stroke-ra enged következtetni, főleg hogy visszatérő probléma.
2022. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!