Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fejezzem be így a vérplazmaadá...

Fejezzem be így a vérplazmaadást, mert valószínűleg árt?

Figyelt kérdés

42 éves vagyok, azelőtt soha nem jártam vérplazmát adni, viszont most járok, pontosabban idén január 20. óta. Azóta minden héten megyek, volt olyan, hogy egy héten kétszer is mentem, okyan is volt, hogy pénteki nap, majd másik héten hétfőn, ami azt jelenti három nap múlva. Általában heti egyszer megyek, most e hét hétfőn volt a 21.vérplazma adásom 4 és fél hónap alatt. A plazmaadáskor semmit nem érzek, viszont az elmult 4-5 alkalommal észrevettem, hogy a plazmalevétel után áradtság, gyenge érzés jön rám, ami vagy attól van, hogy árt nekem, vagy csak véletlen. Most hétfőn délután is voltam plazmaadáson, és most szabályosan utána fáradt, gyengének éreztem magam. Nem azért lehettem fáradt, mert vasárnapról hétfőre nem aludtam, mert aludtam 8 órát, úgyhogy igencsak kipihent voltam, viszont plazmaadás után fáradt, álmos és amikor este készültem lefeküdni, úgy gondoltam lezuhanyzok és fekszek, de előtte 5 percre csak úgy hanyadt dobom magam az ágyon. Ahogy ruhástól hanyadt feküdtem, két perc sem lehetett, úgy aludhattam mint a bunda. Azt vettem észre, hogy kinyitottam a szemem és tiszta világos van, reggel fél 8 volt. Aludtam vagy 9 órát, majd felkeltem csináltam a dolgom és délelőtt (ez másnap volt) jól esett kicsit lefeküdni, lefeküdtem és olyan gyenge voltam, gondoltam nincs erőm dolgozni menni du 3-ra, de aztán összekaptam magam és még ami dolog volt megcsináltam és elmentem dolgozni. Azóta nincs rajtam a gyengeség.

Mit gondoltok ez a gyengeség, fáradtság a plazmaadást követően mitől lehet? Plazmaadás miatt, vagy független attól? Fejezzem be ezt a plazmaadást mert lehet ártalmas már nekem?



Akik a plazma halyiségben dolgoznak azt mondják, hogy három naponta lehet menni, mert újratermelődik a plazma, 1 évben 45 alkalommal lehet menni viszont. Azt is mondták, hogy van aki minden héten kétszer megy plazmát adni, mert amit ott kap érte, abból èl.



2022. jún. 2. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
és ha ritkábban mennél mondjuk? havonta pl ?
2022. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
nem a plazmaadás ártalmas hanem ha, túlzásbaviszed.. aki ebből él az nyilván nem dolgozik, így marad ereje.
2022. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Hosszútávú hatásokat még nem tudják.


Szerintem a pénz a lényeg, semmi más.


Hallottan olyan pletykát hogy valaki több különböző helyre járt heti 4x, aztán meghalt...

2022. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
de gondolkozzunk logikusan.. a vérplazmára szükség van. nekem ne mondja senki hogy a heti kettő egészséges , mert az már nem. Én a hetit se engedném
2022. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért mondják ott, hogy lehet jönni 3 naponta?
2022. jún. 2. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mert ÜZLET. nekik is sok pénzük van belőle, és kevés az ember. NE menj naponta , jó elsz neked ritkábban. Tudom jól jön az a heti 30ezer plusz pénz , de az egészségedre fog menni.
2022. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3 naponta*
2022. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy menjél :D
2022. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Olyan ez, mint a fejősteheneknél, kifejnek belőlük pár köbméter tejet, aztán mehetnek a vágóhídra, mert testileg tönkremennek.
2022. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!