Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesen elment a szaglásom,...

Teljesen elment a szaglásom, ízérzékelésem. Hogy lehet ez kibírni?

Figyelt kérdés

Covidos vagyok 1 hete, azóta nem érzek ízeket, szagokat.

Meddig tarthat ez? Ha hónapokig, hogy lehet ezt bírni? Nekem fontosak az illatok, nagyon rossz, hogy nem érzem semminek sem az illatát, a finom ételek ízéről nem beszélve ☹️

Próbálom úgy felfogni, hogy időszakos és hátha 1-2 hét múlva visszatér, de ha mégsem, és eltart hónapokig...? ☹️


2022. jún. 17. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nalamw 1 hét múlva visszajött, utána másfél évig bizonyos dolgok ízét nem éreztem jól. Csoportttarsam a covid óta nem tud csokit enni
2022. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Én 1 hétig voltam covidos, a szaglásom és ízlelésem kb 7 hónap után tért vissza, de még így másfél évvel a betegség után sem érzek mindent úgy mint az előtt.

Tudom hülyén hangzik, de pl. az szarszagot és a fingszagot teljesen máshogy érzem mint régen. Valamint a kávé illatát is.

2022. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Barátnőm a legelső hullámban kapta el, kb két éve nem érez szagokat, az ízek is csak fokozatosan jönnek vissza. Olyat is hallottam hogy pár hét és visszatért, meg olyan is van mint én, akinek el se ment (igaz én valszeg omikront kaptam el). Szóval összességében nekem nagyon egyedinek tűnik, kinek hogy reagál a szervezete.


Állítólag valami agyi receptorokat ír/köt át a vírus, ez okozza ezt a tünetet.

2022. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 2020 novembere óta. Először vicces, utána szomorú, utána megszokod.

Ízlesben segít ha különböző textúrákat eszel. Pl egy lasagne piritott sajttal a tetején, mellé uborka. Vagy joghurt, granola, lekvár, magok stb

2022. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Addig is bátran ehetsz most olyan kajákat, amiket utálsz.
2022. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem teljes szagvesztésem talán 3-4 napig volt, az első, amit megéreztem, a szarszag volt, de a borsmentaolajat még úgy sem, hogy jól brleszagoltam az üvegcsébe. Aztán jött a hús és a tea, de másképp, két-három hét alatt tért vissza minden. Az a pár nap olyan volt, mintha valami űrállomáson lennék, és jól megijedtem, mert büszke vagyok a jó orromra. :D
2022. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!