Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus után mikor áll...

Koronavírus után mikor áll helyre a szaglásom?

Figyelt kérdés

Covidos lettem, október 8-ától karanténban voltam fater miatt. Pár nap múlva két napnyi orrdugulás után körülbelül október 12-13. - án elment a szaglásom és az ízérzékelésem. Ma november legelején ízeket kb 15-20 százalékban, szagokat egyáltalán nem érzek. 26 éves vagyok, Férfi.

El kéne mennem dokihoz, tudnak kezdeni vele valamit? Ki hogy járt?



2020. nov. 1. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Jellemzően 1-2 hét, de 3-4 is gyakori, a többieknél kb 10% több hónap ..

Egyébként kb 4x volt már kérdezve..

2020. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete kezdődött és még semmi Már nagyon unom mert főzni és enni sem tudok nem érzek semmit :( Taknyos nem vagyok ezért nem is értem miért van ez. Azt értem hogy egy erős náthánál nem érzek szagokat ízeket de most miért nem? Meg amúgy is a náthánál még ha nagyon be is vagyok törölközve akkor sem ment még el életembe ennyire nullára és ilyen sok időre
2020. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, hogy normál megfázásnál úgymond eldugulnak az utak, így nem teljesen jól működik, de itt a neurális hálózattal kapcsolatban vannak gondok. Szóval míg előbbinél az érzékelő működik, csak gyengébben érkezik a jel, itt viszont nem működik..
2020. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De amúgy még nézik, úgy néz ki, hogy nem direkt az idegsejttel van gond, hanem valami ami működését befolyásolja.
2020. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 as! Én égbe földbe keresgéltem mi a konkrét oka(valami orvosi magyarázatot) de nem találtam erről semmit :( Már kezdek félni így 2 hét után mert eleinte nem is gondoltam hogy eddig fog tartani ez a dolog .Már lassan úgy érzem így maradok
2020. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem ugyanez a problémám és most már nagyon félek hogy valami komoly baj lehet.

Nem érzem hogy meg lennék fázva és be lenne dugulva az orrom, vagy csak nagyon minimálisan, annyira hogy én azt nem érzem. Az ízeket annyira érzem, hogy valami édes vagy savanyú pl, de bővebben semmit nem érzek. Ja és nem volt covid19 tesztem, úgyhogy nem tudom hogy covidos vagyok-e vagy sem. Már nagyon ideges vagyok...

2020. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%
És akkor mégis mire vársz kedves utolsó? :D egy elég egyértelmű tüneted van... nem kellene hívni mondjuk az orvost? Vagy gondolod, hogy egy kismadár becsiripel valamelyik nap az ablakodon, hogy COVIDos vagy e?
2020. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
7 es! Például az is lehet hogy úgy járt mint én Amikor kezdődtek a tüneteim felhívtam a háziorvost aki szerint nem kell teszt mert nincs láz.Mindezt olyan stílusban nehogy ilyen hülyeség miatt telefonálgassak már és zavarjam a doktor urat.Azóta majdnem eltelt két hét a szagokat most sem érzem viszont a teszt már valószínű negatív lenne mert túl vagyok rajta úgy hogy nem vették komolyan a tüneteket.Magának nem tud tesztet csinálni az ember és ha erre az orvos nem hajlandó mit tud tenni? Vár és idegeskedik
2020. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és akkor ne hívja fel az orvost, mert neked ilyen tapasztalatod van... mert így nem otthon ül és idegeskedik, logikus.
2020. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 ! Kérlek értelmezd amit írtam Én nem írtam hogy ne hívja fel azt írtam: " Lehet úgy járt mint én" Azaz felhívta de úgy járt hogy elutasították .Ami persze nem biztos hogy így van azért van a "lehet" szó Több mindenkitől is hallottam hogy elküldték melegebb éghajlatra és nem hajlandóak tesztelni Nem mindenhol van így de pl nálunk igen. Tele van a suli is enyhe náthás tünetesekkel de teszteket nem csinálnak mert nincs láz.
2020. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!