Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Üdv! Szorongás? Pánikbetegség?...

Üdv! Szorongás? Pánikbetegség? Mi okozhatja ezt az állapotot amiben jelenleg vagyok? Valóban post covid lenne? Nagyon sokat olvastam és kutattam,de sehol sem találtam ész szerű magyarázatot,és nem,nem képzelem be magamnak.

Figyelt kérdés
22 éves férfi vagyok,nagyjából 5-6hónapja küzdök a tünetekkel amiket le fogok írni,minden létező orvost végig jártam,minden szervem tökéletesen működik,és semmi eltérés nincs sehol,se a vérképben sem semmilyen szervemnél. Egyedül magas vérnyomás amit diagnoztizáltak és valóban igaz. A tünetek a következők,szédülés,fársdtság,kedvtelenség,izom fájdalom,fejfájás,a neurologusom felírt yarocent,amit 4 hete szedek 30mg este és nem igazán érzek változást. Valaki esetleg hasonlot tapasztalt? Én már csak szorognásra tudok gondolni másra nem nagyon. Hova menjek tovább,hogy végre vissza kapjam a régi életem? Ha valaki tud segíteni ne tartsa magába kérem!
2022. jún. 23. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Képzeld,nekem is hasonló tüneteim vannak csak kiegészülve gasztroenetorológia panaszokkal is…jártam pszichológusnál,ő küldött el kivizsgálásokra mondván,hogy fejben nincsen baj, azonban nálam se találtak jelentősebb eltéréseket. Kivétel nélkül minden orvos postcovidnak tartja, s találkoztam hozzám hasonlóakkal is a kivizsgálások során…..szóval elég sokan vagyunk sajnos. Ugyanez a korosztály, és ugyanezt érzem:(
2022. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Páromnak nagyon hasonló tünetei voltak, plusz még gasztoenterológiai problémái is, ő szinte el sem tudott menni itthonról, mert annyira szorongott és zsinte kivétel nélkül hányt vagy hasmenése volt. Őt is kivizsgálták és nem találtak semmi elváltozást, háziorvosa írt fel először savlekötőt, de az nem segített.

Aztán egy kis unszolásra elment pszichológushoz, ahol eleinte sokat beszéltek a helyzetről, hogy hogyan és mitől alakulhatott ki. A covid miatti elzártság miatt jött ez ki nála egyébként, mert elszokott különböző helyzetektől az otthon töltött idő alatt. Aztán az okok felkutatása után már a megoldással foglalkoztak és autogén tréning lett a sikeres megoldás, amit azóta is követem a párom és minden tünete megszünt, mivel ez a tréning segít kezelni a stresszes helyzeteket. Szóval szerintem egy próbát megér, csak ez több idő azért szóval 1-2 hónap biztos, ha heti szinten tudsz járni.

2022. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valamint azt felejtettem ki,hogy nagyon sokszor azt érzem,hogy zsibbadok,nem kapok levegőt,ra ült valaki a mellkasomra stb. Nagyon sokszor voltam már az ügyeleten ezek miatt,és soha nem volt semmi se.. én nagyon sokáig az infarkutstol féltem de hálisten semmi ilyen nincsen. Szóval nem értem.. megyek tovább hátha valaki tud nekem segíteni hogy újra a régi legyek végre.
2022. jún. 23. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek amiket utoljára írtál mind a szorongás tünetei, keress fel egy pszichológust.
2022. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!