Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Yoghurt vagy kefir a jobb?

Yoghurt vagy kefir a jobb?

Figyelt kérdés
Belflora rendbetetelere melyik a hatasosabb? Ki mit hasznalt ra?
2022. jún. 24. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Joghurt.
2022. jún. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Kefír
2022. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Megirnatok, hogy miert? Van ra magyarazat? Vagy kiorobaltatok mindkettot? Mennyit egyek egy nap? 1 eleg? Nem akarok probiotikumokat enni, szeretnem igy rendbetenni. Koszonom ha irtok.
2022. jún. 24. 10:26
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Az antibiotikumokkal a bélflóra baktériumai pusztulnak, ami a gombák túlszaporodásához vezet. A kefirben élesztőgomba is van, ezáltal a bélflóra visszaaállítására kevésbé hasznos, mint a joghurt, amiben csak tejsavbaktériumok vannak. Valahol ezt olvastam és logikusnak tűnik.
2022. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem is! Zsenialisan leirtad! Koszonom szepen! Akkor joghurt! Logikusnak tunik! A fenebe nem akadtam erre a forumra elobb!
2022. jún. 24. 14:58
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Kár, hogy sületlenséget írt. Elég lenne a google-t használnod vagy a tankönyveket, nem hozzà nem értő fórumozókra hallgatni
2022. jún. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6: azért becsesebb lenne, ha azokat a tankönyveket szerzővel címmel behivatkoznád és idéznéd a vonatkozó részeket. Az is jó volna, ha a foglalkozásodat is ideírnád, hogy tudjuk, te mennyivel vagy nagyobb szakértő. Én pedig a gyakorikerdesek.hu-ról idézek, hogy mindenki tudja hova tenni az itt kapott válaszokat:

"Az egészség megőrzése az emberek egyik fő célja. A betegségek megelőzéséhez és a már kialakult állapotok kezeléséhez manapság már hatalmas mennyiségű információ áll rendelkezésünkre. Oldalunkon nem orvosoktól, hanem más magánemberektől kérdezhetsz tapasztalataikról a különböző egészségügyi problémák, tünetek, gyógyszerek, életmódváltás témáiban, vagy saját ismereteidet, véleményedet oszthatod meg másokkal. Az egészséget érintő tanácsok tekintetében ajánlott a háziorvossal való konzultáció."

2022. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Halas vagyok a 4-es valaszolonak. Tenyleg erre voltam kivancsi, hogy melyik lehet jobb? Szerintem jol megfogalmazta . Pontosan azert kerdezek itt, mert remelem, hogy tapasztalatokat is irnak. Kerdeztem a gasztroenterologust is..... valasza: amelyik jobban izlik. Ennel nekem sokkal tobbet ert a 4-es valasza.
2022. jún. 24. 17:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi a bajod a bélflóráddal? Én az életben nem ettem egyiket sem, aztán semmi bajom.
2022. jún. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es szerencses vagy! Gyogyszerek kikeszitettek. Szeretnem rendbehozni termeszetes uton.
2022. jún. 24. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!