Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha háziorvos megvizsgál,...

Ha háziorvos megvizsgál, meghallgat, és azt mondja h tiszta a szívhangom, szabályosan ver a szívem, akkor valőszínű h egészséges a szívem?

Figyelt kérdés
eléggé túlparázom a dolgokat, stresszes vagyok, hipochonder, és nagyon félek a haláltól. :S Bepánikolok, jön a nehézlégzés stb, lassan 5 hónapja meghalni készülök :/ Annyi hirtelen szívhalál van fiatalok között h nagyon félek. 20 éves vagyok, ha háziorvos szerint tiszta a szívhangom, akkor nincs okom aggodalomra?
2010. szept. 20. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire aggódsz,kérj EKG vizsgálatot,ha az is jó.akkor még biztosabb,hogy egészséges a szíved.Ha ez orvosod egészségesnek talál,akkor nem fog költségesebb vizsgálatokra beutalót adni neked.Ha mégis a magad megnyugtatására szeretnél még elvégeztetni valamilyen szívvizsgálatot (szívultrahang,EKG,terheléses EKG)akkor magánrendelésre kellene menned.

Egyébként a hallgatós vizsgálattal is ki lehet szűrni szinte az összes szívbetegséget ,a súlyosabbakat mindenképpen.Úgyhogy szerintem nem kellene aggódnod.

2010. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1.5 éve volt h rengeteg energiaitalt ittam, akkor az orvos MPS gyanúsnak gondolt, adott egy beutalót a kardiológiára, de nem mentem el. Abban az időben tényleg vacakolt a szívem. Utána nem ittam több koffeint, elmúlt, és folyamatosan jártam ehhez a háziorvoshoz, sose talált semmi rendelleneset- pedig hallgatta rendesen a szívem. Most meg helyettesítés volt a rendelőbe a multkor nála, egy másik nő vizsgált, aki precízebb volt, mert teljesen végignézett, hasam kitapogatta, mindent... és ő mondta h tiszta szívhang.. pulzusom szokott néha magasabb lenni, de rengeteg gyógynövényes vackot iszok, ami leviszi, és érzem h normális a szívem... de akk is félek :( olvasok minden cikket a szívhalálról, infarktusról, és rettegek :(
2010. szept. 20. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nagyon jól tetted ,hogy abbahagytad az energiaital fogyasztását.Az erős koffeines italok nem tesznek jót a szívnek.De a nyugtalankodás,szorongás is ártalmas.Ha folyton azon aggódsz,hogy a szívednek baja lehet,akkor szorongásos ,idegi alapon valóban kialakulhatnak pszichoszomatikus szívproblémák!

Az MPS gyanú miatt sem kell aggódnod.Az MPS-nek is vannak fokozatai.Nagyon sok ember él ezzel a kis szívbillentyű eltéréssel akár 100 éves korig.Ha olyan fokú lenne az MPS,ami már veszélyes lehet,akkor azt hallgatóval is észrevette volna az orvos.

Ha elfogadsz egy tanácsot, inkább egy pszichológust keress fel ezzel a problémával,mert ez egy fóbia.Létezik szívfóbia nevű betegség és bizony meg tuja keseríteni az ember életét.Valószínű,valami egyéb,tudatalatti félelmed nyilvánul meg a szívhaláltól való aggodalom formájában.

2010. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jajj, nagyon kedves vagy hogy írtál :$

tudom, h elkéne egy pszichológus, mert állandóan a tükörben nézem magam, van-e vmi elváltozás magamon, ha a szívem kicsit kidobban már megijedek, 3 napja belenyilalt vagy 2-3szor, már kezdtem magam temetni... eddig azzal nyugtattam magam h fiatal vagyok még, nem eshet semmi bajom, de körülöttem halnak ki az emberek 20-25 év körül és nagyon félek... az sem baj akkor h néha belenyílalgat a szívembe, ugye?:(

2010. szept. 20. 20:09
 5/5 A kérdező kommentje:
adtam a zöld kezecskét :)
2010. szept. 20. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!