Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyaloglás mellett hízni?

Gyaloglás mellett hízni?

Figyelt kérdés

Napi 7-10-15 kilométert megyek. 7 km az alsó, 15 km a felső határ.

Elkezdtem ennyit menni még 2 évvel ezelőtt, azóta folyamatosan hízok. Bezzeg régebben mikor pocsék volt az állóképességem is, nem híztam.

Konkrétan mikor mozogni kezdtem, akkor rakódott rám a sok zsír.


Napi 1000 -1200 kalóriát viszek be, és átszámolva a mozgás mellett kb 80 dkg - 1 kg fogyást jelent hetente, ehelyett hízok, hízok és hízok. Kenyeret, lisztet, széndhidrátot, cukrot hanyagolom, kb sosem szerettem ezekkel jóllakni.


Idegroncs vagyok amiért folyamatosan, tényleg folyamatosan hízok, mindezek ellenére. Orvosnál voltam, állítása szerint minden rendben van.


120 kiló vagyok, 167 centis nőként. Utóbbi 4 hónapban is 10 kilót híztam, ok nélkül.


Küldök képet is, ha kell, hátha láttok rajtam valami szokatlant, ami betegségre utal. Nem tudom mi tévő legyek.


2022. júl. 9. 02:28
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez genetikai hátterű súlyos egészségügyi probléma, szakorvos megmondja a betegség pontos nevét is, meg a teendőket. Teljesen nem fogsz rendbe jönni, de hosszú távon javulni fog az életminőséged.
2022. júl. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig semelyik orvos nem mondott semmit. Tipikus eset, hogy a kövér nő megjegyzi, hogy a vékony csak a genetikája miatt az. Na de ott az illusztráció, miszerint a kövér reggel 5-kor még alszik, 8-kor pedig nagyban eszik, ez idő alatt a vékony lefutott pár kilométert és gyümölccsel kezdi a napot.


Nálam dettó ez van, annyi különbséggel hogy mindkettő én vagyok, egyszerre. A lány aki felkel kora reggel, hogy mozoghasson (nem, nem a fogyás miatt, hanem mert szeretek mozogni) és a kövér lány is vagyok egyben aki “irigykedik.”


Ezért vagyok frusztrált. Nem is a plusz kilók miatt, vagy mert úgy tekintenek rám mint egy kupac szarra, hanem mert nem tehetek róla. (Sem ellene.)

El vagyok keseredve.

2022. júl. 9. 03:10
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Kizárt dolog, hogy ennyi kalória bevitellel, mozgással hízzál! Eleve egészségtelenül kevés számodra ilyen alacsony kalória bevitel, ez neked éhezés. Sőt 1200kcal alatt bárkinek, aki 40-50kg-os is...

Milyen orvosnál voltál, mit nézett? Leírnád, hogy ma mit és mennyit ettél, ittál részletesen?

2022. júl. 9. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a pajzsmirigyedet megnézetni meg egy vérvételre, ha valamit kimutat a vizsgálat és van rá anyagi lehetőséged magánba menjél szakemberhez, jóformán csak úgy segítenek, ezt is ha van aki ajánlja. Biztos hogy van valami szervi károsodásod, vagy betegséged, ez nem normális dolog, én hormonokra gyanakszom és a pajzsmirigyre, azt kéne beállítani. Nekem is van olyan ismerősöm aki pajzsmirigyes és ha nem szedi a gyógyszert bárhogy diétázhat, edzhet mégis hízik. Nem jó a hormonháztartásod szerintem.
2022. júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok újra. Annyit még elmesélnék nekem a pajzsmirigyemen göb van, valami betegségre utal, aminek nem mentem utána, nehezen fogyok, de diétával edzéssel mennek le a kilók. Cukrozgatás mellett, sok kerékpározással fogyok! Szóval nálad valami nagyon nem okés :(
2022. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Oké, az izom nehezebb mint a zsír, szóval az lehetne az oka, de nem ilyen mértékben.
2022. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizesedsz? Ha megnyomod a bőrödet, látszik, hogy megmaradnak az ujjbegyeid nyomai?


Pajzsmirigyed milyen?


Endrimitriózis esetleg? A ciklusod, hormon háztartásod, testszőrzeted milyen?



A 1000-1200 kalória rohadt kevés, ez egy gyereknek elegendő tápanyag. Felnőtt nőként még diéta alatt se kéne 1600 alatt lenni.

Ez már atipikus anorexia, ami ugyanúgy csinál hiánybetegséget, hajhullást, energia veszteséget, sorvadást mint a klasszikus eset amikor valaki a az alacsony bmi-t is hozza.

És ugyanannyira bele lehet halni.



Szóval ja, egyáltalán nem normális hogy ilyen mértékű alultáplátság mellé 120 kiló vagy.

Kb 5-6 kiló izomból még simán feljön észrevétlenül, de azért ez már picit túl van azon a határon.


Ez tuti valami szervi bántalom lesz.

2022. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!