Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A lúdtalppal mit lehet kezdeni...

A lúdtalppal mit lehet kezdeni? A betét mennyire hatásos? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arról van szó, hogy már elég kicsi korom óta (nem tudom pontosan), lúdtalpam van. Eddig nem nagyon tettem ellene, most viszont úgy látom, muszáj lesz, mert már látszik a ,,csámpás" járásom.


Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyibe kerül 1 ortopédiai vizsgálat lúdtalp és gerinc ügyben? (kb.)

És a betétet amit felírnak, az általában mennyibe kerül? Illetve mennyi idő alatt teszi egészségessé a lábam?

Vagy teljesen soha nem múlik el a lúdtalp? Mennyi idő után látszik valami javulás?


Még azt szeretném kérdezni, hogy itthoni módszerekkel rásegíthetek e az elmulasztására? Pl. ceruzákat lábujjakkal pakolgatni, vagy kavicsokat beszerezni és azokon járkálni...

Tudom, hülye voltam hogy eddig nem foglalkoztam vele. De csak mostanra jött meg az eszem, és hibás vagyok ebben az egészben, mert korábban nem tettem ellene. Tehát aki csak azért jön ide hogy lehordjon, mert felelőtlen voltam, az kérem ne írjon inkább, tudom, hogy az én hibám.


(Még 1 kérdés: gerincferdülésem is van, az enyhe és közepes között, konkrét adatot nem tudok mondani. Ha lúdtalpbetétet hordok, az kiegyenesíti a gerincemet? Mert az még jobb.)


Nagyon köszönöm a válaszokat előre is. F/14


2010. szept. 22. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
igyenes a vizsgálat.csak TB kártyát vigyél magaddal meg persze időpontot kell kérni.(beutaló is kell)(pl.karolina úti ortopédklinkia)
2010. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is lúdtalpas vagyok! Néha fájdalmaim is vannak. A betét sokat segít, szinte tünetmentessé tesz, persze egy kis kellemetlenség, amíg megszokod, hogy a cipődben van. Ajánlom, hogy hord, vagy vegyél spéci cipőt! MBT! Rohadt drága, de ha telik rá, akkor vedd meg! A lúdtalpbetét ennél lényegesen olcsóbb. Párezer ft.
2010. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes a kezelést a talpadnál kezdeni. Segíteni fog a lúdtalpbetét!
2010. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huh, ezek aztán gyors válaszok, köszi.

Sajnos több tízezreket nem tudok kidobni spéci cipőkre, tehát marad a betét.

Ha a vizsgálat ingyenes, az nagyon jó hír. :) De a betétárakról általánosságban tudnátok 1 adatot mondani?

2010. szept. 22. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdem azzal, hogy árat nem tudok mondani, mivel nekem a gyerekem is idősebb nálad, és nekem kellett betét. Valószínű 14 éves korban más az ára a betétnek.

A ceruza pakolás jó, meg tépj papírt apró fecnikre, és a lábujjaiddal szedd össze. Legyél minél többet mezítláb, ha módod van rá. Elképzelhető, hogy a te korodban még visszafordítható. Az is valószínű, hogy magát a gerincferdülést is a talpad okozta, tehát a betét viselése javít a gerinceden, tartásodon.

Nekem az ortopéd orvos javasolta a számítógépes talpvizsgálatot, és azt mondták, olyan, mintha két külön emberé lenne a talplenyomatom. Tehát eszedbe ne jusson bemenni egy cipőboltba, és ott venni egy márkás betétet.

Azóta hordom, de csak csukott cipőben lehet, de lényegesen csökkent a lában fáradékonysága. Az én gerincemen már nem fog javítani, te még időben vagy. Nem húzós maga az összeg, ez a számítógépes vizsgálat, és a talplenyomat alapján készített betét akkor kb. annyiba került, mint egy Scholl betét. Az ortopédiára meg kérj a házidokitól beutalót, a vizsgálat ingyenes.

2010. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lúdtalpra kell a betét, a gerincproblémára jó a spéci cipő. Most lesz akciós az Auchanban az a fajta cipő, amit én is hordok, (MBT-ről lebeszéltek) abban a betét, és panaszmentes vagyok. Ez a cipő most 5.990 Ft lesz, gördülőtalpas, kényelmes, puha lépést biztosít. 2 ismerősömnek is tönkrement 6-7 hónap alatt az MBT, ezért nem reszkíroztam. A cipőmet kora tavasztól hordom, még semmi baja, azon kívül, hogy fehér, és gyorsan piszkolódik. Vettem egy feketét, azt most kezdtem el hordani pár hete a sár miatt. De a 2 pár cipő ára sem érte el együtt a 15.000 Ft-ot. Most gondolkodom, hogy veszek a lányomnak egyet akcióban, neki a térde fáj sokat, az ortopéd orvos szerint a suliban az aszfalton való futás miatt. Viszont szeret kocogni itthon a város szélén, ösvényen, földúton, arra érdemes lenne beruháznom.
2010. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!