Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, hogy tudjak...

Mit csináljak, hogy tudjak aludni? Mióta bejött a meleg idő nem tudok aludni mert tetőtérben lakunk és éjszaka is 30 fok van a lakásban. 2-3 óra alvásokkal járok munkába.

Figyelt kérdés
Már hallucinálok időnként a fáradtságtól, elfelejtek dolgokat, ma reggel odáig jutottam, hogy ébredés után egyszer megpördüldt velem a szoba amitől persze halálra rémültem. Már azt álmondtam éjjel, hogy átmegyek a vasúti sineken és akkor végre elalszom.:( 4-5 napig megy ez aztán annyira kimerülök hogy beájulok és alszom 7-8 órát. Utána minden oké 1-2 napig aztán kezdődik előlről az egész. Már rettegek az éjszakáktól. Nem elég a hőség ha végre elalszom valaki ordít az utcán, vagy ugat a kutyája, bevágják az autó ajtaját, vagy bőgetik éjfélkor a motort....stb. Teljesen kikészültem. Nincs valami altatószer ami mellékhatások nélkül segítene ezen az állapoton anélkül hogy másnap rosszul lennék tőle? Vagy bármilyen más megoldás is érdekel.

2022. aug. 4. 12:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A lakás hűvösebb pontját keresd meg, probálj ott aludni.
2022. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A fürdőkád az elég kicsike. Nem férnék el benne. :(
2022. aug. 4. 12:20
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Füldugó zaj ellen, melatonin fél órával alvás ellen.
2022. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Fújsz 5öt és könnyedén elalszol, előtte vegyél egy kellemes fürdőt, hallgass nyugtató zenét, tegyél magad elé ventilátort. Ha tényleg csak a meleg a fő ok, akkor ezek segítenek. Plusz a füldugó is tényleg jó ötlet lehet.

2022. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtató hatású tea is segíthet (pl kamilla, levendula) vagy valeriána kapszula (bár a hatásosságát, csak ismerős elmondása alapján ismerem). Koffeinfogyasztásra is érdemes odafigyelni.

Ha nem ébreszt fel a hajnali fény, kicsit érdemes felhúzni a redőnyt. Jobban be tud jönni a friss levegő, mintha le lenne teljesen húzva.

Esetleg ventilátort beállítani a szobába?

2022. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szereztem ventillátort de úgy zúg, hogy elviselhetetlen. Le van engedve félig a rolló ha teljesen leengedem a levegő sem jön be.De nem a fénnyel van gond hajnalbam hanem az átkozott varjakkal amik az ablak előtt rikoltoznak fél5től. A teákat hagyjuk. Tegnap próbáltam cittomfüvet csak azt értem el vele, hogy óranként járhattam pisilni.

A kamillára amúgy is allergiás vagyok.

A füldugó szuper amíg az ember nem fekszik a fülére. Fél óra múlva pokoli fájdalmat okoz. Hanyadt fekve nem tudok aludni. :( Meg az ébresztőt sem tudom, hogy hallanám meg vele?

Csak reggel kávézom egy vödörrel, hogy magamhoz térjek. Aztán már nem.

2022. aug. 4. 12:42
 7/24 A kérdező kommentje:
A valeriánát megpróbálom hátha segít. A frontin nem hatott. :(
2022. aug. 4. 12:47
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hülyén fog hangzani, de esetleg nagytestű kutyáknak való hűtőlapon aludni? Vagy beraksz a fagyasztóba pár hűtőakkut és azzal körberakod alvás előtt az ágyat?
2022. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi: [link]
2022. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Megnéztem de nem világos, hogy ez a matrac hogy működik? Be kell tenni a hűtőbe? Vagy?
2022. aug. 4. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!