Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony diasztolés érték,...

Alacsony diasztolés érték, alacsony pulzus, bizonytalanságérzet, enyhe szédelgés, fásultság. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kértem időpontot, de csak jövő évre kapnék, már próbálok hamarabbit intézni. Addig is valakinek valami ötlete? Vagy valami ideiglenes megoldás? Kávé, vagy bármi segíthet vagy nem jó ötlet?

2022. aug. 4. 20:23
 1/10 A kérdező kommentje:

Hozzátebném, hogy még 25 se vagyok, enyhe túlsúly akad. Emellett magas vérnyomásra szedek gyógyszert évek óta.


A mai értékek:

135/65 55

144/67 56

2022. aug. 4. 20:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán nem megfelelő a gyógyszer ill. a gyógyszer mellékhatást érzed.
2022. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek jelezd a háziorvosnak, lehet hogy módosítja a gyógyszeredet.
2022. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a háziorvossal! A vérnyomás-különbség utalhat pajzsmirigy problémára is. Csináltass TSH vérvizsgálatot!
2022. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nézzük.


A 135/65 55 teljesen jó érték. Ne a 120/80-hoz ragaszkodj, az egy séma, ettől még a 65 diasztolés nem kóros érték.


A 144 ha teljesen nyugalmi állapotban volt mérve, akkor az már magas, a diasztolés rendben van, de ezt okozhatja szimplán a meleg is. Nem írtad, mikor volt mérve.


A pulzus is "papíron" 72 a normális érték, de például egy sportolónál az 50 is teljesen normálisnak tekinthető. Oké, te nem vagy sportoló, de az 55 szerintem még nem olyan vészes.


A korod irreleváns, sajnos vannak 18 évesek is akik kénytelenek magas vérnyomásra gyógyszert szedni.

2022. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezeket délután mértem. Az az igazság, hogy az utóbbi hónapokban voltak fura élményeim. Iszonyú erős (nem forgó jellegű) szédülések, amik csak pár másodpercig tartottak, de azt hittem elájulok. Meg volt, hogy egy egész napig nagyon szarul voltam. Aztán az utóbbi 2-3 hétben meg van ez a szédelgés, nyomottság, erős szorongás, és néha majdhogynem megint az ájulásérzetig fajul. Régebben 130-135/70-80-as vérnyomásom szokott lenni, ez csak pár hónapja ilyen. Gyanakodtam pszichés eredetre is, de már tényleg nem tudom mi van.
2022. aug. 4. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:

A 135/80 is még teljesen oké.


Nézd, én azt javaslom menj el egy magán kardiológushoz, számolj be a panaszaidról, kérj tőle egy 24 órás vérnyomásmérést.

2022. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A 135/80 régen volt, amikor elkezdtem szedni ezeket a gyógyszereket. Most viszont 135/65 lett belőle, mintha sok lenne a gyógyszer, vagy nem tudom.


Lehet tényleg elmegyek magánba hamar, mert nagyon aggaszt ez az egész.

2022. aug. 4. 21:25
 9/10 anonim ***** válasza:
A háziorvosod is felülbírálhatja ha sok a gyógyszer, azért nem kell tízezreket rászánni a magánorvosra.
2022. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9


A háziorvos nem kardiológus, a kérdezőnek pedig szüksége lenne egy kardiológiai kivizsgálásra minél hamarabb. Nyilván mindenki el tudja dönteni mi a számára fontos, nekem ez például kifejezetten megérne 20-30 ezer forintot. De persze nem vagyunk egyformák.


Egyébként amúgy is kardiológushoz küldené a háziorvos, itt már csak az a kérdés, hogy érdemes-e várni 6-8 hónapot vagy rászánja az ember azt a 20 ezret és túl van rajta 1 hónapon belül.

2022. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!