Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kell érezzék vaspótlás után?

Mit kell érezzék vaspótlás után?

Figyelt kérdés

Orvos által felírt 2 féle vaskészítményt kell és indokolt szednem egy ideig, vérképből és tünetekből felállított vashiány miatt.


Mit fogok érezni, ahogy kezd felszívódni a vas? Kell e valamit éreznem?

Gyenge voltam és vagyok, többféle allergiám is van, hajhullás, energiájának, sápadtság, sokszor ájulásérés, mintha kiszaladna az erőm. Kiütések és gyenge immunrendszer, gyakran meghűlök, nehezebben gyógyulok. Izomgyengeség és fáradtságérzet van rajtam, akámennyit pihenek. Nehezen koncentrálok.


Ezek a tünetek el fognak múlni, vagy mit kell figyeljek?

Egyáltalán érezni fogom?

Köszönöm, ha segítetek.

A vashiány oka nem ismert,nem sikerült fényt deríteni rá, nem is volt túl sok vizsgálat, nő vagyok, érett korban, menses rendszeres, még jelenleg.



2022. aug. 8. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz semmit érezni. A vasraktárarak lassan töltődnek fel (több hónap), fokozatosan egyre több erőd lesz.
2022. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy 1 irja. Semmit nem fogsz erezni mert nagyon lassu folyamat. A gyomor napi max 5mg vasat tud felszivni ezert honapokig is eltart mire visszatoltodnek a normalis szintre.


Ha nagyon sulyos a vashiany es a tunetek miatt nem tudsz dolgozni/tanulnia akkor letezik vasinfuzio is, de meg azzal is 2-3 het mire erezheto a hatasa es nem leszel annyira faradt.

2022. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Reméltem, hogy viszonylag gyorsan visszatérhet az energiám, vagy valahogy feltöltődöm, főleg a gyengeség az ájulásérzés rettenetes. Persze a többi tünetek sem elhanyagolhatóak.

Van esetleg amivel még segíthetek magamnak és esetleg az orvosok nem mondták?

2022. aug. 9. 01:02
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Hat talan meg az hogy ha hajlamos vagy erre akkor felevenkent vasszint meres. Fontos hogy szem elott tartsd ne legyen megint melysegesen lent.

Azonkivul meg etkezessel segithetsz, keress ra arra hogy miben van sok vas (maj, huvelyesek, stb.) de ezek eleg elhagyagolhato mg de jobb mint a semmi.

Vastablettat reggel eves elott fel oraval egy pohar narancslevel kell bevenni.

2022. aug. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kontrollvizsgálat mindenképp lesz. Igen, a májat amúgy is kívánom, olvastam, hogy a vörös húsok is jók.

Sajnos fizikai munkát végzek és olyan jó lenne, ha visszatérne az életerőm és az egyéb tünetek is enyhülnének.

Köszönöm a tanácsot!

2022. aug. 9. 01:26
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a hajhullás látványosan csökkent.
2022. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!