Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Baj, ha fekszek és nem ülök?...

Baj, ha fekszek és nem ülök? Illetve mennyit kéne mozognom egy nap?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok és feküdni nyilván kényelmesebb, mint ülni. Ez mennyire egészséges? Mellette mennyit kell mozogni?

Hozzateszem, nem fogyozom.



2022. aug. 15. 17:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De miért csinálod? Meg tudod mondani?


Én ezt elképzelni sem tudom. Egész nap folyamatosan mozgok itthon (sajnos nem dolgozom). Ide megyek-oda megyek, ügyeket intézek (mindig van kb. 30 dolog, amit el kell intézni, de szó szerint ennyi). A telómat nem nyomkodom az ágyban, csak max. 2 x fél órában. Inkább a nagy szgéphez ülök. Ha a laptopom működik (működne), akkor az ágyban vagyok és ott nyomkodom, de ülve.


Takarítok, kádat súrolok, mosok, teregetek, megjavítok ezt-azt (amit nőként meg tudok). Kimegyek sétálni naponta többször. A virágjaimat locsolom, piszkálgatom. A folyosón cigizek.


stb. stb.


Mozogni tényleg muszáj.


Akkor feküdtem egész nap, amikor dög depressziós voltam. Nnna, akkor egész nap.

2022. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Még a pajzsmirigyem miatt volt ez, hogy egész nap feküdtem (fekszem, mert még beteg).


Teljesen egészséges vagy mind pszichésen, mind fizikailag?


Kivel vagy kikkel laksz? Velük beszélgetsz? Ha beszélgetsz velük, felkelsz? Vagy akkor is az ágyban fekszel?

2022. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Naiv kérdés, de gondolom már írtad volna, esetleg terhes vagy?
2022. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Egész nap olvasok és így kenyelmesebb
2022. aug. 16. 10:52
 15/18 A kérdező kommentje:
Egészséges vagyok, ha velük beszélek ülök vagy elmegyunk sétálni. De a nap legnagyobb részében egyedül vagyok itthon és olvasok fekve
2022. aug. 16. 11:29
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Fenti sztorit és a magyarázkodásait én az értelmező kéziszótárban a lustaság definíciójánál találtam meg.
2022. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
kényemesebb így de ha rossz nem folytatom
2022. aug. 16. 13:44
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

16

Ez is egy magyarázat.

2022. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!