Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan bírhatnám jobban a...

Hogyan bírhatnám jobban a hideget?

Figyelt kérdés

A meleggel semmilyen gondom nincs, sőt, amikor másoknak megmozdulni sincs kedve, én vígan bringázom 100 mérföld fölötti távokat a 35 fokban.


A hideget azonban annál kevésbé kedvelem. Földszinti téglalakásban élek, és annak ellenére, hogy alig harminc négyzetméter az egész, a téli honapokban rendre 130-140 ezer köbdeciméter gázt fogyasztok havonta, ami annak az egyenes következménye, hogy a lakást 23-24 Celsius fokra fűtöm fel.


Ennél kisebb hőmérséklet esetén nem érzem magam komfortosan, a reggeli órákban, amikor munkába megyek, pedig kifejezetten fázok.


Van valami módszer arra, hogy hozzászoktassam magam a hidegebb időhöz?


Nem tagadom, nyilván rezsispórolás okán lenne elsősorban szükséges.


2022. aug. 16. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ébredés után forró zuhany. Otthon meg vastagon öltözni. A komfortérzeted vajmi keveset fog számítani a horrorisztikus rezsiszámla mellett.
2022. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Több só, több alvás, rendszeres étkezés --> jobb keringés, kiegyensúlyozott vércukorszint, kevésbé leszel fázós. Nem kell minden helyiséget kifűteni. Próbálj meg párásítani, melegebbnek is fogod érezni a levegőt és nem is kezdi úgy ki az orrnyálkahártyát és a tüdőt. A zsíros krémek is segítenek a bőrnek. Ezen kívül fel kell öltözni, több réteg ruhába. Az alsó rétegek jó vízelvezetésűek legyenek, utána hőtartó réteg, házon kívül pedig kell a szél és a csapadék ellen is védő harmadik réteg.
2022. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod bringázol, akkor gondolom van biciklis aláöltözeted, hőtartó pulóvered. Rá kell szokni arra hogy télen téli ruhákat hordunk, amíg meg nem oldódik az energiaválság.
2022. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy te limit alatt maradsz akkor is, ha nem változtatsz a szokásaidon (1729 m3/év).
2022. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1

Ébredés után forró zuhany egy hideg lakásban?? Utána úgy fogja érezni magát, mint egy jégtömb! Meleg, langyos vízzel esetleg. De nem kell reggel, még rosszabb lesz. Este ráér, akkor lehet meleg, forró is és utána azonnal rohanni az ágyba. Az ágyban majd felmelegszik (javaslom gyapjú derékalj beszerzését vagy csak sima takarót betenni a lepedő alá, meglepően sokat melegít). Jó vastag gyapjúzokni, stb.


Ha kimész, legyen rajtad sapka, mert nagyon sok hő megy el a fejünkön keresztül.


MINDEN NAP sétálj LEGALÁBB fél órát, akármilyen idő van. Ősztől tavaszig is!! Hidegben, hóban, szélben, fagyban, mindig. Meg fogsz döbbenni, ha nem is az első évben, a következő években nagyon jelentősen jobban fogod bírni a hideget. Persze amikor sétálni mész, öltözz fel, mint állat. Rétegesen, stb, ahogy írták.

2022. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Készülsz a rezsicsökkentésre?

Még ugyan kánikula van, de igazad van ki kell valamit találni hogy ne fagyunk meg.

2022. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mikor nálunk volt hideg a lakás, nekem a reggeli forró zuhany indította be a normál vérkeringésemet.
2022. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

A 23-24 fok pedig már melegebb az ajánlottabb egészségesnél, pláne alváshoz. Nekem ez alváshoz már pokol és csak akkor nem lenne melegem, ha épp egyhelyben ülnék, de még akkor is néha...

Éjjelre 20 fok alatti az egészséges, még nem olvastam mást, nappal 21 fok talán a leggyakrabban olvasott.


Egyébként szoktatnod kellene magadat a hideghez, kinti séta, esetleg sport minden nap, esetleg egészségesebb életvitel.

Bár lehet, hogy szimplán ilyen vagy, én 28-30 fok felett rosszullétekkel küzdök.



De a 23-24 fok télen nem hideg, hanem nagyon meleg.

Nekem van egy olyan meggyőződésem, hogy azért egyre több a fázós ember, mert olyan melegre fűtik a lakást télen (és irodát, iskolát mindent), ami már hőségiradónak számít (25-27 fok).

2022. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#5

#8


A sportot hidegben is űzöm, a Magyarországon elérhető -5, nagyon max. -10 környéki időben is rendszeresen sportolok hosszú órákon át, ilyenkor nem is fázom, csak amikor tétlen vagyok, otthon.

2022. aug. 16. 12:23
 10/14 anonim ***** válasza:

azért tegyük hozzá, az ember alapvetően meleg éghajlaton fejlődött ki, sőt olyan helyeken is vígan megél, ahol a 20 fok már hidegrekord.

nekem inkább az a bajom, hogy ha hozzá van szokva a szervezetem ahhoz, hogy alapjáraton sok hőt kell magának megtermelnie, akkor a nyár valóságos pokol. és a meleg ellen nehezebb védekezni, otthon esetleg kicsengethetsz klímára (ami aztán szintén fogyaszt, bár legalább nem gázt), de bárhol, ahol nincs klíma, vagy kint a levegőn, nem tudod a bőrödet is levetkőzni.

2022. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!