Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi befolyásolja, hogy valaki...

Mi befolyásolja, hogy valaki mennyire bírja a hideget/meleget? Hogyan bírhatnám a hideget jobban? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Hogyan és min kéne kéne változtatni, hogy jobban bírjam a hideget? Elég vékony vagyok és nagyon nem bírom a hideget.
2011. okt. 10. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Akik kövérebbek azok jobban tűrik a hideget a meleget sztem kevésbé, én sovány vagyok és jól bírom a forróságot de a hideget cseppet sem most is jéghideg a kezem.

A nőknél pl. a prolaktolin hormon melegít, kevésbé fáznak.

2011. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is vékony vagyok , illetve voltam mindig, de én a hőséget nem bírom, nyáron 28 fok felett már rosszul vagyok, míg a szomszédasszony, aki kb 100 kg, kánikulában boldogan dörzsöli a kezét, hogy végre meleg van.


Szerintem inkább a szervezetünkben kell keresni az okot.

2011. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Betegség is lehet az oka:


[link]

2011. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hipotalamusz!
2011. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én mindig hagyom magam egy kicsit fázni. Lengén öltözök most is, mert úgy is fűtött buszról fűtött metróra szállok. Mondjuk ez már a másik véglet. Most green peace a proci hűtésem. Egy hete alsóban ülök a nyitott ablak mellett. Mondjuk most picit megfájdult a fülem :D
2014. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ezt, hogy a kövérek jobban bírják a hideget, ez egy nagy baromság. Amikor az voltam is ugyanúgy fáztam télen, mint most, konkrétan rosszullétig, sírásig tudok fázni öt fok alatt.

Nyilván, hogy sokan nehezebben viselik a hőséget, pláne, ha túlsúlyosak, de ez sem igaz teljesen. Ismerek olyan vékony embereket, akik nem bírják ki, ha odakint hőség van, én pedig túlsúlyosan is elviseltem, még tűző napon is.

2016. febr. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kövér is voltam meg sovány is, nem számít , gyűlölöm a szélsőséges időt, a meleget se bírom és a hideget se. Mondjuk ha választani kellene akkor talán a hideg, az ellen lehet tenni (feloltozni)...

Ez ahogy öregszem amúgy egyre rosszabb. Amit lehet tenni: oltozz melegen. De most komolyan, vegyél egy spéci kabátot, ma már azért nagyon jók vannak, érdemes rá költeni ha ennyire fazos vagy. Bundás csizma, nadrág alá harisnya, sapka... pl a fej adja le a legtöbb hőt, mindig vegyél sapkát. Ennyi.

2017. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, meg annyi h amióta megvan a toll kabátom (hosszú, kapucnis) Dockyardban vettem, ott nagyon meleg kabatok vannak, azóta nem szenvedek. Alá polár pulcsi, sapka, kesztyű stb. Mindig van lehetőség jobban feloltozni, nem értem miért kellene szenvedni a hidegtől...
2017. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mitől függ ez.

Én átlagos testalkatú vagyok (165 cm, 50 kg) és nagyon jól bírom a hideget is és a meleget is. :D

Például most, kb. 1 fokban voltam kint a szabadban, rövidujjúban kettő órát futni.

Régebben pedig volt egy korszakom, amikor szégyelltem és gyűlöltem a testemet, undorítónak láttam magam.

Na, akkor pulóverben és hosszú, vastag nadrágban jártam nyáron, 40 fokban is.

Nem voltam rosszul soha, még sportoltam is beöltözve.

Lehet, hogy a rengeteg sportolás miatt vagyok ilyen edzett, én minden nap legalább 15 kilométert futok. :D

17/L

2020. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!