Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más közérzetére is hatással...

Más közérzetére is hatással van ez a meleg időjárás?

Figyelt kérdés

Kezdem azt hinni, hogy a meleg miatt vagyok ennyire rosszul, és ez évről évre csak rosszabb lesz. Éjszaka képtelen voltam elaludni, a fejem rettenetesen fáj, nem bírok semmit, csak aludnék, de az nem megy. Vírus és egyéb betegségek kizárva. Másra is ilyen durva hatással van ez a hőguta?

Ráadásul a napokban még bőven felmegy 37 fokra.


2022. aug. 17. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Hány fok van este a szobádban? Szereltess be egy légkondit! Vagy legalább egy rendes redőnyt, amit nap közben le tudsz húzni és teljesen besötétíteni.
2022. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van redőny, ami napközben le van húzva, de tetőtéri lakásban lakom, ezért gyakorlatilag szauna van bent és csak a ventillátor megy (ami miatt már huzatot is kaptam). Légkondit már nem érdemes emiatt a pár nap miatt beszerelni, de jövőre az lesz az első.
2022. aug. 17. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkire, ez nem természetes hogy ide ragad be júni eleje ota folyton a sivatagi ájer, most spanyoloknál 25 fok van . Vihar es páras ciklonok es a gyors hőség okozza . Nincs stabil napokig tartó folyamat

. Szellőztess ki éjszaka kora reggelig kitárf ajtokkal abkakokkal, vihar eseten is . Minden nyáron megugrik a halalozás ekiatt, kiszaradas légszomj stb.

2022. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Milyen pár nap ? Májustól ojtóber elejig nyár van berobbanó forróssággal semmi esővel . Csak japánt szereltess az bírja .
2022. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem ugrik fel 30 fok felé a hőmérséklet, akkor igazából megvagyok. Augusztus végén pedig már nem nagyon jellemző ez. Júniusban voltam nagyon rosszul, amikor egy hétig 38 fok volt az átlag, és a szervezetem még nem érkezett aklimatizálódni az ilyen hőséghez, de sokan panaszkodtak rosszullétre.
2022. aug. 17. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Páromat megviseli jobban ez a meleg, én meg teljesen jól elvagyok. Ő 38, én 32. Éppen szombaton mondtam neki, mikor kint voltam az erkélyen és kb. csak 30 fok volt, hogy annyira nem érzem melegnek ezt a hőmérsékletet, szűrt napfény volt, pedig hát 30 fok, az meleg.

Viszont, mikor már van ez a 36-37 fok, na arra mondom, hogy az meleg, de még így is jókat aludtam akkor, mikor ilyen meleg volt, ellenben, mikor bejött a hűvösebb, volt olyan éjszaka, hogy nagyon rosszul aludtam.

Én jól akklimatizálódtam. Nálunk otthon nincs klíma, a legmelegebb idén 29 fok volt a lakásban.

Apukám is csak klímával tudja elviselni ezt a kánikulát.

2022. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem abszolút nem megy az elalvás, ha éjszaka nem csökken le a hőmérséklet 20 fok alá.
2022. aug. 17. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is magam alá kerülök ilyen időben.

Egyáltalán nem bírom és nem is szeretem meleget. Max. 28 fokig teljesen jól elvagyok, afölött viszont akármilyen pozitívan próbálok gondolkodni, egy idő után már szeretném átrágni a saját nyaki ütőereimet...

Alig alszom éjjel, rendszeres a fejfájás és a légszomj. Kimegy belőlem az energia, és ez rányomja a bélyegét a közérzetemre is. Nem vagyok hisztis típus, de néha a sírás kerülget.

Nem azt mondom, egy szép tenger- vagy tóparton biztos nem zavarna ennyire, amikor az ember bármikor csobbanhat egyet a hűs habokban, de munkaidőben és napokig folyamatosan, a t.k.m ki van vele ezzel a hőséggel...

Alig várom az őszt és a lehűlést.

2022. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma majdnem összeestem kint, mert a hideg villamosból (amit lehűtenek -10 fokra) az 50 fokba léptem ki. Még szerencse, hogy meg tudtam kapaszkodni egy oszlopba. Szerintem az sem egészséges, hogy olyan hidegre hűtik le a tömegközlekedést, hogy az ember fázik, kint pedig megcsapja a hőguta.
2022. aug. 17. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!