Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon összejöttek a dolgaim....

Nagyon összejöttek a dolgaim. Hisztizek, mint az állat. Hogyan tudom a soraimat rendezni?

Figyelt kérdés

Egyszerre rendelték vissza a kedvesemet home officeból (velem hisztizik), anyu szellemi képességei hanyatlani kezdtek (a testvérem panaszkodik, de nem hajlandó még beszélni se róla, egyedül meg nem tudok mit csinálni), KATA-s voltam új ügyfelek kellenek, a marketing cégek, egymás után adják a "vicces" ajánlatot. A kedvencem az volt, aki óránként 20 000 Ft-ért konzultált volna. Az egyetlen "sarokpont", hogy vállalja, hogy 60 percig velem foglalkozik. Ezt egy másik szakma képviselőitől is megkapnám ennyiért (ha lenne hozzá gusztusom), ugyan ennyi garanciával.


Hogyan tudom rendezni a soraimat, hogy legalább ott tudjak teljesíteni, ahol erre esélyem van? Most 1-2 perc után bármibe kezdek "dobom", a reggelit is több részletben ettem meg.



2022. szept. 14. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Térjél vissza az alapokhoz... Összeomlott a környezeted, és a léted iránt érzel bizonytalanságot. Ilyenkor ne a csúcsdolgokkal akarj kezdeni, hanem "tanulj meg újra járni" - ha érted.
2022. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez miért az általános közérzet kategória?


Azt írod veled hisztizik a párod. Erre te itt hisztizel nekünk kérdésben burkolt panaszáradatban.


Nem tudod megoldani a problémáidat ha nem fogadod el hogy az eddigi életszínvonaladnak vége.


Elvesztetted a munkád, anyád beteg, pároddal trágya a kapcsolatod. Ezek közül még egy is sok lenne nem hogy három probléma.

2022. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt írtam. Ha nem jó a kategória rakasd át egy másikba. A kérdés, hogy hogyan tudok a hisztitől megszabadulni. A mai napot végigalibiztem, de ez nem megoldás.
2022. szept. 14. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Megértem hogy feszült vagy, de ez nem jogosít fel téged arra hog velem tiszteletlen legyél. Kérlek, tisztelettel legyél felém.


És a kérdésedre a válasz, nem megoldás ha elfojtod az érzelmeidet, elpalástolod. Idővel robbanva törnek felszínre agresszió formájában. Az se megoldás ha mindenkinek az idegeire mész azzal hogy drámakirálynőt csinálsz magadból.


Sok embernek rosszabb, nem csak te egyedül vagy ilyen helyzetben. Kérlek legyél tekintettel másokra.


A legjobb módszer az lenne, ha megtanulnád az asszertív kommunikációt.

A problémáidat pedig te nem fogod tudni megoldani. Anyukád betegségégére nem tudsz hatásal lenni.

2022. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam. Ha tiszteletlenséget látsz benne, akkor sajnálom.

Nem "drámakirálynőt csinálok magamból", hanem reméltem, hogy valakinek van használható javaslata.

Épp itt a baj, hogy egy rakás olyan dolog hullott nem egész egy hét alatt rám, amivel nincs mit tenni (a felvetés csak szemelvények). Az esetre a klasszikus ima vonatkozik (Bocs, ha pontatlan):


Uram, adj türelmet,

Hogy elfogadjam amin nem tudok változtatni,

Adj bátorságot, hogy megváltoztassam,

Amit lehet, és adj bölcsességet,

Hogy a kettő között különbséget tudjak tenni.


Pillanatnyilag a türelem és a bölcsesség hiányzik. XY kromoszómával vert meg az ég. Nem adatott meg az a lehetőség, hogy ha problémával találkozom hajat tépve toporzékolva sikongassak, helyettem nincs aki megoldja.


Pontosan tudom, hogy le kell (KELL) nyugodnom, de erre nincs módszerem. Ha ez megvan, akkor szépen sorban, amit leget megoldok, amit nem tudomásul veszek.

2022. szept. 14. 19:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy fel nem foghatom, hogy egyes munkahelyeken pl idén nyáron (de akár tavaly is) mivégre volt nonstop homeoffice, főleg, hogy ezek szerint igény (munkáltatói) volt rá, hogy visszatérjenek.
2022. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A munkáltatóknak is egyszerűbb. Két cégről is tudok, ahol meredeken csökkentették az iroda alapterületét. Az egyik cég saját épületben. 3 szintből kettőt kiadott. A másik pedig a terület 1/3-át lemondta. A cégeknek sem rossz a home office.

Azzal együtt, hogy nem minden munkaszervezés mellett működik, illetve főnökből és beosztottból is van olyan, akinek nem való.

Én sem szeretem (pedig 20 éve csinálom), mert nem különül el a munkahely és az otthon. Ezen nagyot segített, hogy egy szobát kineveztünk "dolgozó"-nak.

2022. szept. 15. 07:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Szedjél naponta 3x1 Valeriana relaxot, az nem álmosít, de kellemes körzérzetet ad, nem lehet hozzászokni, és akkor jobban tudsz gondolkozni, hogy mi lenne a legjobb teendő.
2022. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak. Tegnap olyan helyen voltam, ahol nagyon kötött módon kellett viselkedni. A formaságokra kellett figyelni. Ez lehetővé tette, hogy a dolgokat szét tudtam szedni, illetve az elérhető célokat átfogalmazni.

Tanulságos lett. A célok átfogalmazása önmagában sokat segített.

Ismételt köszönet.

A kedves válaszolónak, aki úgy érzi megsértettem:

Újraolvasva sem látom, hogy mi volt a sértő, de a magyar nyelv van olyan gazdag, hogy egy-egy mondat sokféleképpen olvasható, ezért kijelentem, hogy senkit sem célom megsérteni, aki veszi a fáradtságot, hogy válaszoljon.

2022. szept. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!