Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi a napi ideális folyadék...

Mennyi a napi ideális folyadékfogyasztás egy 170 cm, 59 kg-os, 30 éves nőnek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nagyjából az átlagos, általában elfogadott napi folyadékbevitel irányadó lehet... Persze ez attól is függ, mennyire mozgásszegény vagy sportosak a mindennapjaid.
2022. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan 1,5-2 liter. Függ: környezeti hhőmérséklettől, fizikai munkától, stb., ami emelheti.
2022. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szellemi munka mellett inkább mozgásszegény...
2022. szept. 15. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor reális lehet, amit a 2. válaszadó írt. Te mennyit iszol napi szinten? Mennyire váltakozó ez a mennyiség?
2022. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Eddig kb napi 2 litert megittam. De most vérvételen voltam, és aki levette a vért, azt mondta, hogy alig tudja levenni, mert nem iszok eleget. Hiába ittam reggel előtte kb. fél litert... Azt elfelejtettem írni, hogy hiperhidrózisom (olykor fellépő túlzott izzadás)is van. Az mondjuk lehet lényeges lett volna.
2022. szept. 15. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Az izzadással vesztett folyadékot is pótolni kell.
2022. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!