Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehet terhesség tünete...

Ez lehet terhesség tünete vagy valami más, pl hormonváltozás?

Figyelt kérdés

Pár napja, pontosabban ezen a héten megnőtt az étvágyam, másfélszer többet eszem, most is éhes vagyok pedig már ettem egy szelet pizzát meg egy csomó dolgot. Terhesen imádtam, kívántam a csípőset, most ránéztem az extra erős chilire és egészben megenném... Máskor nem kívántam a csípőset. Néztem természetfilmet és elkezdtem pityeregni azon hogy meghallottam az "ősz" szót, olyan szomorúan érintett hogy múlik az idő, pedig nem szoktam sírni. A hangulatom is furcsa, sokkal szélsőségesebb és felkapom a vizet gyorsan, mikor nem jellemző rám ilyen. A mellem fájt pár napja, érzékeny volt. Kívánósabb is voltam, pedig az ciklus közepére jellemző nálam, és 5 nap múlva meg kellene jönnie.


Mindig védekeztünk, kivéve egyszer, de akkor nem ment el párom. Illetve nem emlékszem hogy egyszer reggel félálomban megtörtént-e megszakítással vagy sem. Szóval kicsit aggódom. Tesztelnem kellene? Vagy várjam meg azt az öt napot? Mostanában pontos szokott lenni, 1-2 napot téved csak. De inkább előbb szokott megjönni mint múlt hónapban ugyanahhoz a naphoz mérve. Ezek lehetnek terhességi tünetek?


2022. szept. 16. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A terhessegi tuneteket a hcg okozza. Ha ezek valoban azok, akkor van mar eleg hcg a szervezetedben es a teszt pozitiv lesz.



Amugy meg front is van, pms, akarmi lehet. Gondolom ra is parazol rendesen a terhessegre, a tuneteket be is lehet kepzelni, de amugy ezen segitene, ha megtanulnatok vedekezni, mindig, minden korulmenyek kozott es akkor nem kellene parazni.


Csinalj egy tesztet, aztan ha negativ, azert ismeteld meg 6-7 nap mulva is, de remeljuk nem vagy terhes.

2022. szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen korán nincsenek ilyen tünetek,az első "tünet" hogy nem jön meg,majd ha nemjött meg ezek utána kezdődnek.

Amikor megkellene jönni aznap vagy 1-2 nap késés után érdemes tesztet csinálni akár különbözőeket is. Az a biztos.

2022. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Nekem az első terhességemnél már egy hét után voltak tüneteim. A baba túl gyorsan fejlődött, mikor mentünk ultrahangra 8 hetesnek írta be a doki, pedig tudtam hogy maximum 6 hetes lehet,de inkább 5 mert előtte nem voltunk együtt.

Megvárom míg esedékes lenne és aztán csinálok tesztet, van itthon 3 is.


#1 igen igazad van, de egyik védekezési módszer sem jött be. Női óvszer zajos és ugyanaz a baj mint a férfi változatánál, A gumira érzékeny vagyok, kidörzsöl szinte véresre, a hormonoktól beteg leszek, volt amelyiktől majdnem meghaltam, azóta azzal már nem próbálkozunk, ráadásul sokszor elfelejtettem bevenni, spirált nem szeretnék különböző okok miatt, rézgyöngy meg hasonló nagyon megterhelte a szervezetemet, ami így is elég gyatra és vastagbélgyulladás meg pajzsmirigy betegség mellé nem kérek még egy gyulladást ami leszedálja a szervezetemet, így is sokat betegeskedem... Ezért nem akarok gyereket. Még alkoholt sem ihatok, nincs kivizsgálva milyen ételeket nem bírok, hullik a hajam, törik a körmöm, kész katasztrófa. A hangulatingadozás eddig is megvolt, de most jobban, remélem csak a mensi előjele. Most pesszáriumot használunk, vagy nem tudom mi a neve, Caya, de azt meg aktus előtt fel kell nyomni, elég bénán megy és elveszik a pillanat varázsa, spontaneitásnak lőttek, a szexre meg szüksége van az embernek. Nehéz. Orált már nagyon rég nem kaptam, mert a spermicidnek rossz az íze. Sajnos ez az én keresztem. Nagyon nem akarok terhes lenni, így betegen főleg nem. :(

2022. szept. 17. 11:14
 4/5 anonim válasza:

Nekem már a nemvárt napja előtt voltak tünetek.

Nagy volt az étvágyam, de az édeset nem kívántam. Gyakran jártam pisilni. Ezt nem is értettem, hogy miért. Illetve máskor a mensi előtt több nappal elkezdett fájni a cicim, de mikor terhes lettem az volt a fura hogy nem fájnak. A nemvárt napján pozitívat teszteltem. A tünetek előtte pár nappal kezdtek jelentkezni, gondolom ha már akkor teszteltem volna pozitív lett volna, mert már gondolom jelen volt a hcg a szervezetemben. 32 hetes kismama

2022. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére megjött.
2022. szept. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!