Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges emésztőrendszerb...

Az egészséges emésztőrendszerben az ételek általánosságban mennyi ideig tartózkodik?

Figyelt kérdés

Tudom más ideje van egy körömpörköltnek mint ugyan akkora mennyiségű almának, de kb: mégis mennyi időbe telik míg átmegy egy egészséges emberen a hétköznapokon megevett étele?

Mi tart a leghosszabb ideig és mi a legrövidebb ideig megemészteni az egészséges ember esetében?



2021. aug. 27. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségek: kb 45perc megemészteni

Szárnyasok: kb 1.5óra

Hal: 40-60perc

Sertés: akár 5óra

Olajos magvak: kb 3óra

Tejtermékek: kb 2óra


Gyümölcslevek/zöldséglevek: 15-20perc

2021. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dr ez csak az emésztésre vonatkozik. Utána még végighaladnak a teljes tápcsatornán, ami 12-24 óra is lehet, néha még több is


1.voltam

2021. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Erre vagyok PONTOSAN kíváncsi, hogy mettől-meddig vannak az emésztőrendszerben megevéstől a székletürítésig egy egészséges ember szervezetében.


Elindulásnak nem rossz a hozzászólásod.

2021. aug. 27. 14:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a főtt/sült tojást a legnehezebb megemészteni a nyerset meg nem is tudja megemészteni maradéktalanul az emberi szervezet.
2021. aug. 27. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy tényleg minden egyes ételnél más,illetve az egészséges embereknek is teljesen eltérő az anyagcseréje.. ezért is nagy a szórás,hogy valakinek 12 óra míg teljesen végigmegy rajta egy adott táplálék, másnál ugyanez akár duplája is lehet. Úgy érzed nálad túl gyorsan/lassan megy végig?

1.voltam ujra

2021. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát pl. kukoricaevésből tudok kiindulni, az kb. 18-24 óra nekem, ebből sejtem, hogy a többi is ennyi lehet.
2021. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem, még nem mértem le, hogy nekem milyen gyorsan mennek át az emésztőrendszeremen az általad felsorolt élelmiszerek, de a csípős éltektől régebben volt olyan érzésem, hogy simán akadály nélkül ment végig rajtam aztán amikor oda ért akkor azonnali inger tört rám, hogy székeljek.


Egyszerűen csak érdekel, hogy mi a normális a legtöbb ember esetében(emésztési időben),

Vékony ember vagyok aki sokat mozog és napi 2x eszik csak, délben és 18- 19:00 óra között észrevételem szerint igen gyors az "anyagcserém" azt nem tudom eldönteni, hogy ez egy rossz emésztés miatt lehetséges, s nem az anyagcserém vagy mert fiatal vagyok és aktív. Igazából ennyi miatt kérdeztem meg tőletek. Azért esténként olyan 21- 22 óráig szoktam rágcsálni pirított napraforgót, tökmagot, pisztáciát, lenmagot, szezámmagot sós perecet, ropit, nagyon ritkán:(félévente 1x) zsíros kenyeret/ pizzát, McDonald's 4 - 5 db sajtburgert.

2021. aug. 27. 16:52
 8/8 A kérdező kommentje:

Olyan nincs SOHA, hogy a székletemben találnék ételmaradékot, pld: répa darabot, kukoricadarabot, amit látni szoktam az a paradicsom bőre, de hát az normális de abból is csak akkor ha nagyon sok paradicsomot ettem előző nap.

Pld: lefekvés előtt nem szottyantam hanem megettem sajttal 4 - 5 db paradicsomot jó sósan.

2021. aug. 27. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!