Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Párásító megoldaná (enyhítené)...

Párásító megoldaná (enyhítené) az örökös orrdugulást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem kapok levegőt bent, gondolom száraz a levegő. Már nem tudom kinyitni az ablakot, az szokott segíteni valamennyit… fűtenem is kellene már, de akkor még rosszabb lesz.

Orrkenőcsök nem használnak sajnos.

Orrspray enyhít, de nem akarom még jobban terhelni a nyálkahártyám.

Annyira be van dugulva az orrom, hogy fuldoklok, számon nem igazán tudok levegőt venni. Nem vagyok megfázva, egyszerűen megduzzad, dugul.


2022. szept. 24. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Az orrdugulás okát kell megszüntetni, és ez legtöbbször nem a száraz levegő, hanem az allergia. Ebben az esetben nem fog segíteni a párásító.
2022. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csomó vizsgálaton voltam már, jó sokáig jártam a gégészetre is, de semmi. Porallergia, igen, de ennyi.

Csak melegben jön elő ez, zárt helyen….

2022. szept. 25. 08:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van, fekvésre erősebben. (Állítólag nincs orrpolipom.)


Én immár 13 éve használok sós vizes/tengeri sós/Salvusos orrspray-t, főleg reggel. Jó sok spricc be és orrfújás.

Ez mintha elég sokat segítene.



Arra vigyázz, hogy ne nyálkahártya-lohasztót használj, az a nyálkahártya függőségét okozza, kontrproduktív.

2022. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem is rosszabb fekvésre, ha felkelek/sétálok kicsit jobb.


Nekem sincs se orrpolipom, se orrsövényferdülésem… megnézték ilyen kamerával is, de semmi elváltozás…

2022. szept. 25. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem kamerával nem, de életemben 3 fül-orr-gégész, legutóbb fél éve. Nekem se mondanak orrsövényferdülést se.


Amúgy az orrnyálkahártya, orrkagyló nyugalomban kissé duzzad, mozgásra lankad, vagymi, ezért tapasztaljuk, amit.


A sós, salvusos sprayt tényleg ajánlom, a lohasztót NEM. :)

2022. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kipróbálom akkor azt. Ajánlanál konkrét sprayt?🙂
2022. szept. 25. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Például a Salvusos, közepes méretű, zöld. Sok patikában és a Herbaházban tuti van.
2022. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!