Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hasmenésem van, és a sok...

Hasmenésem van, és a sok vécépapír kidörzsölte a végbélnyílásom, és nagyon ég. Mivel kenjem be, ami enyhítené az égést?

Figyelt kérdés

Ma egész nap ment a hasam és elég sűrűn kell vécére járnom. Viszont a sok folyós ürülék és a durva vécépapír kidörzsölte a végbélnyílásom, és rettentően szúr, ég.

Semmire nincs allergiám. Tudnátok mondani valami itthon is megtalálható kenőcsöt esetleg, ami hűsítené ezt az égést? Elsőként testápolóra gondoltam, de nem tudom, hogy mennyire szabad a végbélnyílást sima testápolóval kenegetni.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2016. jan. 15. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Fürödj le, aztán kend be valami babapopsi kenőccsel. Ha nekik jó, neked is segíteni fog (Bepanthen?)
2016. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bepanthen, Neogranormon

Máskor ne dörzsöld annyira a papírral, használj nedves törlőkendőt vagy mosakodj meg utána.

2016. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :)

Ezek közül sajnos egyik sincs itthon, mert nincs kistestvérem, én pedig 17 vagyok, és nagyon mi nem használunk ilyeneket.

Igyekszem nem annyira durván törölni, csak nekem a fenekem, és ott is elég dús a szőrzet, és hát ha nem törlöm ki rendesen, akkor azért az úgy elég gusztustalan. Viszont lehet, hogy a zuhanyzós módszert kipróbálom vécézés után. Ezzel csak az az egy probléma van, hogy óránként legalább el kell menjek vécére, viszont most már lassan kezdek kiürülni, szóval hosszabbodnak a "periódusok".

Mindegyikőtöknek ment a zöld kéz. :)

2016. jan. 15. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Most egy ideig ne töröld papírral és kenegesd be körömvirág krémmel.
2016. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, a mosdás segít meg a körömvirág krém is
2016. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha legközelebb hasmenésem lesz, kipróbálom. :) Szerencsére azóta nem volt olyan stresszes hetem.
2016. ápr. 23. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!