Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez normális vérnyomás?

Ez normális vérnyomás?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és lemértem a vérnyomásom mert néha szédülök meg nagyon nem érzem magam jól, bevagyok lassulva mint a lassított felvétel, olyan 92-105 max között ingadozni, reggel amikor mértem 101 volt és 78 a pulzusom, most akkor vagy a depresszióm miatt vagy a vérnyomásom miatt értem magam annyira rosszul meg belassultan?
2022. szept. 25. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát a 92 az elég alacsony. A 105 már jobb, de az is az alacsony kategoria.

Igyál feketeteát az segíthet felvinni. Vagy sportolj.


De amúgy a “belassulást” okozhatja más is, pl vashiány, amit vérkép alapján lehet megmondani…

2022. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az kifejezetten alacsony.
2022. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hosszúhajú ***** válasza:
nagyon alacsony, és az alacsony vérnyomás okozhat szédülést.
2022. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor most én genetikailag ennyire rossz vagyok? Tehát ez ellen csak gyógyszerekkel lehet segíteni? Az is furcsa nekem hogy ha valaki egy normális ember (gondolom köze van ehhez) leül egy székre vagy kanapéra vagy legyen az hogy fekszik egy ágyon és felmelegszik hamar ahová letette magát, nálam viszont más a helyzet kb olyan mert tegnap is erre lettem figyelmes mintha ott se ültem volna nem melegítem fel az ágyamat sem úgy, de hát most a gyógyszerek is erre mire jó? Egy ideig javítja amíg szeded ha meg leállsz talán még rosszabb is mint előtte, szoktam sportolni vékony izmos alkat vagyok kocka has 188 cm 80 kg
2022. szept. 25. 22:12
 5/15 hosszúhajú ***** válasza:
100%
hát az ilyen vérnyomásos bogyókkal nem igen szoktak leállni. azt kezelni szokták mert valóban alkat kérdése. dehogy vagy rossz genetikailag, majdnem mindenkinek jut valami gebasz. vékony izmos alkat vagy, valaki meg egész életében kocka hasra vágyik, sose lesz neki.
2022. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomás két értékből áll. Szisztolés és diasztolés. Melyiket hagyod ki?
2022. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 hosszúhajú ***** válasza:
nyilván utóbbi hagyja le
2022. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az alacosny vérnyomásra (ha csak önmagában ez van) nem adnak gyógyszert.


A 100/70 még nem extrém alacsony, nekem világ életemben ennyi volt és nem szédülök...


A depressziódra szedsz gyógyszert? Az nem okozhat ilyesmit?

2022. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem szedek a depresszióra, pedig nem értem edzek súlyzózok vagy még futok is kimozdulok sétálok zenét hallgatok egészségesen táplálkozik amennyire lehet ugye.. akkor minek van ez a depresszió is, jó nem teljesen volt a legjobb gyerekkorom de van akinek rosszabb, az antidepresszáns meg a futás egybe lehet megjavítaná, amúgy igen a depressziómtól is van, ez a kettő egybe a legbénítóbb
2022. szept. 26. 17:08
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan lenne már alacsony, 90/60-ig egyenesen optimális, ti hol éltetek eddig?
2022. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!