Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Izomfáradtság edzéstől ennyive...

Izomfáradtság edzéstől ennyivel később?

Figyelt kérdés

2,5 éve nem voltam edzeni semmit, ülőmunkát végzek, számítógép előtt, napi 7-8 órában.

Előző héten voltam hétfőn, és szerdán edzeni (súlyzós, egész testet átmozgató edzés+10perc kardió)


Létezik, hogy mára iszonyat izomfáradtság jött elő? Múlt hét csütörtökön volt izomlázam elég erősen, de az elmúlt teljesen. Viszont mára egyszerűen alig vonszolom magam, mindkét karom, mindkét lábam mintha 100 kilós lenne, a lapockáim között fájnak az izmaim...



2022. szept. 26. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsit sok(k) volt ez nem?
2022. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 1 órát edzettem hétfőn is és szerdán is, és nem oltári nagy súlyokkal, hanem megmozgattam magam, egy kezdő edzéstervvel:


[link]

2022. szept. 26. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túlterhelted magad, azt tudom tanácsolni, hogy minél kisebb súlyokkal edz egyelőre, ugyan minél "több" gyakorlatot/körözést csinálj, hogy először a mélyebb izmokat erősítsd meg.

Nem tudom, hogy miképpen működik a tested, de például nekem 3 hónap a "forduló pont" amikor már elkezdenek erősödni az izmaim (persze ha minden nap jársz, és jól csinálod akkor lehet belőle 2-2,5 hónap is vagy esetleg kevesebb) de mindenképpen először szoktasd hozzá az izmaidat a gyakorlathoz, kisebb súlyokkal, és minél több fajta gyakorlatot csinálsz, annál több szögből, és jobban tudod edzeni az izmaidat, ezáltal könnyebben és gyorsabban erősödnek (és ne felejtsd ki, hogy ha pl. erősítesz a mellkasodra, a hátadra is szánj időt, ha combra edzel akkor a vádlidat is mozgasd át aznap/másnap, mert nagyon fontos, hogy "kiegyensúlyozd" az izmaidat, minél több testrészedre edzel, annál stabilabb leszel és erősebb) a kardió nagyon jó szintén, az állóképesség növelésére, ebből is ajánlatos szerintem, minél több fajta gépen edzeni, vagy akár csak sima talaj gyakorlatot csinálni.

Sok sikert és kitartást kívánok, remélem tudtam valamennyire segíteni, és nem mondtam hülyeségeket xD

2022. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!