Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ébredek légszomjra az...

Miért ébredek légszomjra az éjszaka közepén?

Figyelt kérdés

Mostanában nem tudok éjjel rendesen aludni, hajnalban felébredek, nehezen kapok levegőt, iszonyú légszomjam van. Utána átmegyek a másik szobába, kitárok minden ablakot, 8-10 fokot csinálok, alaposan betakarózok és akkor már el tudok aludni és nincs gond a levegővel.

Nem értem, mert párom édesdeden alszik, szóval biztos nincs kevés oxigén a hálószobában, egész nap szellőztetek egyébként is.

Az nem elég ha kinyitom bukóra az ablakot, teljesen, sarkig nyitva kell hagynom hogy lehűljön az egész szoba, és akkor semmi gondom.

Mitől lehet ez?

Gyerekkoromban asztmás voltam, most visszajönne?

A hideg egyébként egyáltalán nem zavar, mert alaposan betakarózok és csak a fejem van kint a vastag paplan alól.



2022. okt. 19. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
asthma, apnoe bármi lehet. Nem vagy dohányos vagy nem dohos a szoba? Lehet hogy penész van a falon.
2022. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok dohányos, dohos/penészes biztosan nem lehet mert nagyon alacsony az egész lakásban a páratartalom, csak olyan 30% körüli ha hihetek a beltéri hőmérőnek.

Apnoé miatt aggódom, esetleg még hogy valóban covidot sikerült összeszednem múlt héten (mert lázas beteg voltam, de a covid tesztem viszont negatív volt).

2022. okt. 19. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Poratka allergia okozta asztmára is jellemző, amit leírtál. Enyhébb esetben segít, ha alaposan kiporszívózod az ágyat és 60 fokon mosod az ágyneműt. De érdemes egy tüdőgyógyászati beutalót kérni, mert nekem kb. annyi volt a tünetem, mint amit leírtál, és az orvosnál kiderült, hogy valójában egész nap nem kapok normálisan levegőt, csak hozzászoktam gondolom és nem tűnt fel.
2022. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is volt ilyenem, kiderült, hogy egy csomó mindenre allergiás vagyok, állatszőr, por, stb... (nekem konkrétan akkor a tengerimalac alom okozta, így egyszerűen meg tudtam oldani)
2022. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat, decemberre szerveztem vérvételes allergia vizsgálatot.
2022. okt. 19. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!