Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindenkinek van mandulaköve?...

Mindenkinek van mandulaköve? (tehát amikor felköhögsz egy ilyen apró, sajtszerű kis sárgás büdös izét a torkodból, nem lehet szebben leírni köznyelven) Tehát ez minden egyes embernél, vagy legalábbis a legtöbbnél általános csak nem beszélünk róla?

Figyelt kérdés
2022. okt. 20. 22:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs. Mondjuk mandulám sincs. A szűk családunkban (10 fő) csak a kisebbik lányomnak szokott lenni mandulaköve. Nem hallottam még róla előtte, így megbeszéltük a családdal. Azóta mindenki jobban figyeli magát, de így sincs senkinek a lányomon kívül.
2022. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam olyan embert aki ezt felköhögi persze ez nem azt jelenti hogy senkinél sem fordulhat elő. Én refluxnál láttam olyat hogy gyomorból köhögnek fel kis étel foszlányokat az erőltetett köhögés miatt. Általában a mandulakő ha kinyomódik egyből lepottyan általában ezt észre se venni, az orvosnak is nagyon nehéz felfogni a ezeket a köveket.
2022. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Még csak nem is hallottam róla.
2022. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megmutatta a lányom először (kb. 5 éves volt) el sem tudtam képzelni, hogy mi az és honnan jön. Amikor újra náthás lett, megint feljött neki. Betettem zsepibe a darabokat és elvittem dokihoz a gyerekkel együtt. Ott azonosította be a doktornő. Tennivaló nincs vele.
2022. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valóban nincs vele tennivaló. De elég undorító dolog. Elvileg irrigátorral ki lehet öblíteni őket. Ezért kérdezem, hogy ez mennyire gyakori, mert ha valami rendellenesség, akkor veszek egy irrigátort és rendszeresen öblítem a mandulámat, bár ilyenről én nem hallottam. Vagy kiszedetem.


Ha van másnak is, csak titkolja. (kis sárga gumó, gondolom havonta egyszer találkozik vele általában az ember, addig meg a mandulájában érik, növekszik) akkor viszont nem kell így aggódnom miatta.

2022. okt. 20. 23:16
 6/15 A kérdező kommentje:
Nálam legalábbis havonta egyszer szokott kijönni.
2022. okt. 20. 23:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt, hát kevesebb undi dolgot tapasztaltam magamon… az a szag… én kitoltam onnan a fogkefém végével - mondjuk ekkor gyerek voltam és jó hülye, nem gondoltam bele, hogy simán lehetek annyira béna, hogy lenyeljem a fogkefét. Szóval ja, inkább vegyél megfelelő eszközt és tüntesd el úgy. Megszűnik a szájszag, nem gyullad be a mandula…nem fáj a torkod sem.
2022. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Azt se tudom hol van pontosan a mandula.
2022. okt. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl gyakori, akkor érdemes vele orvoshoz fordulni. Lézeres kezeléssel lesimítható a mandula érdes felülete (=kisebb eséllyel tud felgyűlni a sok cucc), legrosszabb esetben akár a mandulát is kiveszik, ha állandó panaszt okoz.


Nekem gyerekként/kamaszként is volt, sose tudtam, mi ez. Mivel jellemzően erős köhögésnél került elő, én gyerekfejjel egy darabig azt gondoltam, valami a tüdőmből kerül elő, és nagyon féltem tőle.

Felnőtt fejjel már tudom persze, mi ez. Komoly panaszt ritkán okoz, egyszer vagy kétszer volt olyan, ami mélyre volt tapadva, és úgy kellett kipiszkálni.


Egyébként szerintem sokkal több embernek van, mint aki tud róla, csak egészségés mandulák és megfelelő szájhigiéné mellett sokszor fel se tűnik. (Akinek meg ki van véve a torokmandulája, az meg logikusan nem is találkozik vele.)


Szerintem felesleges hozzá bármit venni külön, rendszeres szájvizes, esetleg sós vizes öblögetéssel elősegítheted, hogy kevésbé alakuljanak ki.

2022. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálam nincs ilyen (mandulám van).
2022. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!