Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 500mg magneziumot szedek,...

500mg magneziumot szedek, megis gorcsol a labam. Mitol?

Figyelt kérdés

Altalaban lefekves elott beszedek 500mg magnezium+b6 vitamint. Megis huzza a gorcs a labam. Azt meg hozzaetennem, hogy szoptatom a 4 honapos babam.

Vajon ez mitol lehet? Szedjek tobb magneziumot?



2022. okt. 24. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szedj többet, 1500-2000 mg
2022. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugy tudtam, 400-500 mg ot lehet szedni, de akkor beveszek meg egyet. Koszi :)
2022. okt. 24. 22:35
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
18%
Nem az a probléma akkor, nem csak Mg hiány okozhat ilyet, egyesek szerint kalcium nélkül nem is ér semmit.
2022. okt. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Milyen termékről van szó? Mert ha magnézium-oxid a hatóanyaga, akkor abból biztosan nem szívódik fel elég magnézium. Jól felszívódót kell szedni, mint pl. magnézium-citrát, magnézium-biszglicinát. Akut görcsre jók a bőrön át felszívódó magnéziumok is.

Y: a kalcium akadályozza a magnézium felszívódását és csak nagy körültekintéssel szedhető a meszesedés veszélye miatt. Hiánya kevésbé jellemző. Nem úgy a káliumé, aminek hiánya hasonló tünetekkel jár és eléggé gyakori is a káliumhiány. A magnéziumod szerepel ebben a listában: [link] ?

2022. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
#4: Lehet, de ezt sem én találtam ki.
2022. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az #1 szerintem keveri a tiszta magnéziumtartalmat a vegyület tömegével. Van egy népszerű magnéziumpótló, a magnesii citrici, amire asszem csak azt írják rá, hogy 500 mg magnézium-citrát van benne. Ezt hiszik sokszor a tiszta magnéziumnak, pedig nem az, ebben csak 57 mg a tiszta magnézium, a többi meg a citromsav, amivel a magnézium kötésben van!

#2 Tehát igen, kb. 400 mg az ajánlott napi bevitel, ami komolyabb panaszok esetén a 2-3-szorosára is növelhető. De egy vádligörcsöt már 150-200 mg is megold, csak származzon jól felszívódó vegyületből!

2022. okt. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Komolyan, nem kérdezed meg az orvosodat, de ha valaki beírja minden forrás és indoklás nélkül, hogy szedj többet, akkor elhiszed, hogy jobban tudja, mint te? Legalább olvass utána!

Folyadékhiány lehet még az oka.

Ha rendszeresen szeded a magnéziumot, és elég sokat iszol, akkor inkább az orvosodat kérdezd! A mai világban elég egy e-mail a háziorvosnak, nem kell ehhez sorban állni a nőgyógyásznál.

2022. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!