Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Inkább fázós vagy, vagy...

Inkább fázós vagy, vagy jobban bírod a hideget a melegnél?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 23:49
A kérdező szavazást indított:
20 fok alatt már inkább fázom. Nehezen bírom a téli időszakot.
Nem a nyári forróság inkább elviselhetetlen. Télen megvagyok.
23-24 fok az ideális. Az ettől hidegebb és melegebb is gondot okoz nekem.
39 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóra szavaztam, de én bírom 28-30 fokig is. demég a 18-20 fok sem zavar.


Én jobban szeretem azt az időszakot amikor bőven elég egy póló és egy nadrág akár éjjel is. de még egy vékony pulóvert is elviselek, ennél jobban felölözni egyszerűen utálok mert annyira nem kényelmes.

Meg persze ne kelljen fűteni se. Igaz hogy csak fatüzelésű központi fűtésem van de nekem elég sok időm elmegy erre a pénzemen kívül mert azzal dolgozni is kell, és manapság már az is drága, de ennél jobban nem mennék bele.

2022. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

24-25 fok az ideális számomra, de pl amikor a párás, levegőtlen 24 - mint nálunk szinte egész nyáron - na, azt nem szerettem.


Akkor már jobban esett, hogy lehűlt 20 fokra, de végre jött egy kis szél is vele :)

2022. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Téli gyerek vagyok, fagypont alatt térek magamhoz, a nyarat legszívesebben átaludnám, ha tudnék aludni a b'szott hőségben. Kültéren maximum 18-20 fokig bírom hiszti nélkül, ha kellően felhős az ég, a napsütés viszont a tél közepén is kihozza belőlem az állatot.
2022. okt. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
25-30 fokban érzem jól magam. Szeptember közepe óta majd megfagyok. Szeptember végén az irodában, ahol a scannelő van, még azt hitték, hogy postára vagy fornettishez megyek, amikor megjelentem vastag dzsekiben, mondtam, hogy nem megyek sehova, csak fázom. Azóta már nem kérdezik. 32/N
2022. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Se a nagy meleget,sem a téli hideget nem bírom elviselni.

Látszik hogy őszi gyerek vagyok.. 😁

2022. nov. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Paczalos István ***** válasza:
100%
Érdekes, dolgoztam vasöntödében, és nem zavart a hőség. Viszont a párás melegtől fel akarom dobni a pacskert. Nem az én világom a 30 fokos meleg, mikor a páratartalom +80%..
2022. nov. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a meleg. Legyen az akár 30 fok is. Még így is képes vagyok fázni és mindig hideg a kezem. Nyáron is pulcsiba ültem az irodába, mert ment a légkondi.
2022. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre sem szavaztam, mert egyik sem áll rám. Nekem jóval tágabb tartományban mindegy a hőfok.

15 fokig elvagyok fürdőruhában, 5 fokig ingben, a téli viseletem -10 fokig orkándzseki. A kezem, lábam lehűl, így kisebb a hőveszteség, de ez egyáltalán nem kellemetlen, így alkalmazkodik a szervezetem. Otthon télen is papucsban vagyok, zokni nélkül.

Felfelé a 40 fok még kellemes. Akár egész nap dolgozok a tűző napon. Sokszor mértem a hőmérsékletemet és rájöttem, hogy a szervezetem megemeli a hőmérsékletemet 38-39 fokra, mintha lázas lennék, de a láz kellemetlen érzése, bágyadtság nélkül, így jobban le tudja adni a hőt. Trikót mindig veszek, mert nagyon csiklandoz, ha folyik rajtam az izzadtság. A trikó felszívja és párologtatja, így nem kellemetlen izzadni.

Inkább alvás közben nem szeretem a meleget, a hálószobát télen nem fűtjük 16-17 foknál melegebbre, meztelenül alszunk egy vékony takaró alatt. Éjszaka nyáron is takarózunk, kora tavasztól késő őszig nyitott ablaknál, de nem a meleg, hanem a légmozgás és a szúnyogok miatt.

Ha választani kell, a nyarat szeretem jobban.

A szelet viszont nagyon utálom, ha kicsit is fúj, rögtön felveszek egy sűrű szövésű légzáró dzsekit.

Van légkondink, de nyáron soha nem használjuk, csak ősszel és tavasszal fűtünk vele, amikor még túl meleg lenne a téli fűtés.

2022. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen változó. Néha 25 fokban is fázok, és 15 fokban is melegem van. (még nem vagyok a változó korban) Valahogy a lelki állapotomtól függ. Alvás közben viszont a 18 fok az ideális, 20 fok felett nem alszom jól.

30 fok felett nem szeretek lenni, de inkább a nyár, mint a tél.

A férjem olyan, mint egy ufó, teljesen mindegy neki hány fok van. Télen szégyenlek végigmenni vele az utcán, ő egy plüss ingben, én meg nagykabátban. A hóba is kimegy mezítláb, és még sohasem fázott meg. Nyáron nekem kell beimádkozni a lakásba a tűző napról, mert nem veszi észre hogy meleg van. Nem árt meg neki a nagy meleg, és le sem ég az erős naptól. Megiszik közben 4-5 liter folyadékot, talán azért bírja ennyire.

2022. nov. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!