Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy a 30-40...

Miért van az, hogy a 30-40 °C-os hőmérsékletet kellemes, szinte langyos melegnek érzem, miközben mások majd' meg akarnak halni, annyira melegük van? Ez valami betegség, ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés

Az valami betegség lehet, hogy a 30-40 °C-os hőmérsékletet kellemesnek érzem és tök jól bírom? Ha igen, akkor mi a neve?


Fizikai munkát is végeztem már közel 40 °C-ban, a gőzölgő úttest mellett, az árokban, a tűző napon, dél környékén (az árkot kellett kipucolni diákmunkásként). Szóval nem csak a légkondi mellől vannak tapasztalataim... Nos, ezt a fizikai munkát a közel 40 °C-ban is meglepően jól bírtam, semmi bajom nem volt. Alig éreztem a meleget, valahogy olyan kellemes volt a hőmérséklet. (Természetesen dehidratálódni és izzadni ugyan úgy tudok, mint mások... [Emlékszem, az árokpucolásnál megittam olyan 2-4 liter vizet.] Csak a melegebb hőmérsékletet valahogy piszkosul jobban bírom, mint mások és szeretem.)



Egyébként... 10-19 °C-nál már rázni tud a hideg, főleg késő ősszel, télen és kora tavasszal, s kénytelen vagyok pulcsiban/rétegesen öltözve mászkálni.



2019. júl. 2. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Irigyellek.. Én már 20 fok felett izzadok és megsülök..

A mostani időjárástól pedig fáj a fejem, nem kapok levegőt és ingerlékeny vagyok.

Nem hiszem, hogy ez bármi betegség lenne nálad, szimplán jól bírod a meleget és rosszul a hideget.

2019. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Én is a hideget bírom jobban, inkább legyen -10, mint 40 fok... Minden nyáron rosszul vagyok, ha 30 fölé megy, ha meg jön a front, fáj a fejem, nem bírok aludni, hányingerem van, izzadok. Úgyhogy örülj neki, hogy te ilyen vagy.
2019. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
56%

Ilyen típus vagy, ilyen a szervezeted, örülj neki:) Ez szerintem csak egy szimpla biológiai dolog, nem betegség.

Télen a hidegben felöltözni könnyebb, mint nyáron a hőség ellen védekezni, úgyhogy szerencsés vagy.


Kérdés, hogy idősebb korodra hogyan fogsz változni. A barátnőm is fagyos, de a nagy hőséget sosem bírta. Aztán szülés után észrevettük, hogy jobban bírja a hőséget. Érdekes volt.


Én például pont az ellentéted vagyok. Igazi kis hófehér penészvirág:) A halálomon vagyok 40 fokban. Behúzódok, ablak, ajtó, függöny be, ventilátor 2-3-as fokozat és rengeteg jégkrém, vagy hideg citromos víz.


Én alapból 15-18 fokra vagyok kalibrálva. Ha 20 fok fölé megy, akkor már kezdek ideges lenni. Ha fúj a szél, még elviselem, de nekem nem kell több 20-22 foknál.


Egész télen egy szál takaró alatt alszom, a szobámban nincs főtőtest, csak a lakás másik végén lévő szobában.

Anyámmal vérre menő vitákat folytattunk régen, mert folyton fűtőtestet akart a szobámba telepíteni, mert ő fagyos, és ha ő fázik, akkor mindenki fázik. Szerinte!


Menetrendszerűen az üvöltözésig fajultak a dolgok. Mondtam neki, ha megjelenik a szerelő, kidobom. Vagy őt, vagy a konvektort:)) Ne strapálja magát.

Régebben ritkán még felbüfögte szökő évente ezt a fütőtest dolgot, ilyenkor felálltam és szó nélkül otthagytam.

Azóta megszokta, már nem macerál miatta. Ha a szobájában feljebb húzza a konvektort, azonnal megérzem, szakad a víz rólam. Néha bezárom a szobaajtóm és kinyitom résnyire az egyik felső kis ablakot.


Nekem pl. a nagy hőségben néha hólyagok meg kicsi piros kiütések jelennek meg a bőrömön az izzadságtól, meg a melegtől. Néha teljesen kiporosodok. A doki azt mondta, hő antitoleranciám van.

Nem vagyunk egyformák.

2019. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Majd ha nem nyári szünetes diák leszel a 30 fokokban, aki szépen kialussza magát, esetleg pár órát dolgozgat, akkor te sem fogod olyan jól érezni magad.
2019. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: Szövegértési problémád van? 40 C°-t írtam, nem 30 fokot. És honnan veszed, hogy rendesen ki szoktam aludni magam? Diákmunka után is rengeteg kötelezettségem és elfoglaltságom szokott lenni, ami miatt nem mindig szoktam ráérni aludni.

S nem pár óra munka volt az... Mégis jól szoktam érezni magam.

2020. szept. 15. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Normal korulmenyek kozott idos embereket latni meleg ruhakban nyaron, mert az o keringesuk lelassult, halni jar belejuk a lelek.

Biztos nem betegseg, ha amugy nem vagy almatag, lassu, faradt. Akkor ilyen vagy es kesz.

En meg mintha sherpa lennek. Nincs magassagi betegsegem, es ha nem maszhatok hegyet, kave nelkul alig elek.

2020. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Fiatalon én is jól bírtam. 40 felett megmozdulni sem tudok. 30 fok felett. Örülj neki hátha így marad. Nem betegség csak nem vagyunk egyformák.
2020. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen a páratartalom és a légnyomás?
2020. szept. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%
Egyéni adottság, hasonló ahhoz, mint amikor valaki szeret egy ételt, amit mások utálnak.
2020. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!