Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kimutatta volna az ekg és a...

Kimutatta volna az ekg és a szívultrahang, ha valami gond van a szívemmel?

Figyelt kérdés

Voltam nyáron kardiológusnál.

Nem talált semmit ekg és szívultrahang alapján.

Most esténként érzek félreütést a szívemben.

Este a kézujjaim dagadnak picit és a bal kezem ujjaiban zsibbadt érzés van.

Az életmódom katasztrófa volt az elmúlt évben, semmit nem mozogtam és össze-vissza ettem, amitől 18 kg jött fel rám. Lelki ok is volt, tavaly meghalt a testvérem.

Elkezdtem mozogni, figyelek a folyadékbevitelre, étkezésre.

Szerintetek kimutatta volna az ekg es a szívultrahang, ha gond van?

Vagy menjek ismét kardiológushoz?


2022. okt. 30. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szervi problémát ki. Még egy vérvizsgálat kellene, ami a vitamin- és ásványi elemek hiányára koncentrál.
2022. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Chris Coleman ***** válasza:
78%

Szia , igen ha lenne valamilyen fizikai probléma, kimutatta volna. Nyilván a 24 EKG a legpontosabb de egy szívinfarktus egyébként megjelenik az ekgban meg ha régebben is volt.

Valószínűleg a vegetatív idegrendszer okozza, főleg ha az életed mostanában stresszes volt.

Amit meg ki kellene zárni nyaki eredetű probléma ( csigolya, porckorong, felső trapéz általi mélyizmok nyomása erek és idegek felé.

Ami ajánlok:

1. Lelkileg stabilizálni. Pszichoterápia, relaxáció, meditáció, autogén tréning

2. Rendszeres mozgás, séta, futás… a mozgás elvezeti a stresszhormonokat pl. kortizolt.

3. Vitamin főleg B és Magnezium. Milligramm kifejezetten jó.

4. Megfelelő társaság, könyvek, filmek…tehát a környezet megteremtése.

5 megfelelő folyadekbevitel. Kb 2-3 l

Ha kell segíteni és tudok írj priviben de fontos,hogy orvos lásson ha úgy érzed.

Boldog Napokat!

Chris

2022. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Chris Coleman ***** válasza:
Milligramm= millgamma 😊
2022. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pszichoszomatikus tünet simán lehet az ilyen "félreütés". Magad is írod, hogy lelki problémáid vannak...
2022. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Chris Coleman, a nyaki gerinc vizsgálat röntgen vagy Mr-re kellene mennem?


Még cukorbetegségtől tartok. De juliusban kétszer is volt vérvételem és mindkétszer inkább alacsony volt az éhgyomorra a vércukorszintem.


Ez az egész lehet a rossz életmód és a stressz következménye?


Sokszor érzem furcsán magam, a lábamban is mintha valami így áramlana vagy hogy mondjam..


Meg az állkapcsomnál van fura érzés (nem fájdalom). És már elkezdtem félni akár infarktustól is.


32 éves nő vagyok egyébként.


Meg nem szédülök, de olyan furcsa az érzékelésem.

2022. okt. 30. 17:52
 6/14 A kérdező kommentje:

Magneziumot, c és D vitamint szedek.

Ma elkezdtem a Millgammát is a tanácsodra.

Emellett most 1,5 hete napi 40-50 perc intenzív sétát iktattam be. Ezt majd kibovitem más mozgással is, ahogy az allokepessegem nő.

Jelenleg a gyors séta közben 120-140 a pulzusom kb.

Nyugalmi helyzetben nincs gond vele (66-76 között mindig).

2022. okt. 30. 17:54
 7/14 A kérdező kommentje:
Koponya MR vizsgálaton is voltam a furcsa érzés miatt már, de szerencsére ott sem találtak semmit.
2022. okt. 30. 18:06
 8/14 Chris Coleman ***** válasza:

Szia ,

Ami nagyon fontos ne pánikolj. Úgy tűnik egy kicsit rá vagy feszülve erre az egészség dologra, próbáld meg picit elengedni, a testünk csodálatos, sokmindent helyrerak ha segítünk neki.

Na lássuk sorban :

1. A gyors séta pulzus teljesen ok. Ne mérd, nincs értelme . A pulzus folyamatosan változik és ha terhelesre gond lenne erezned másban is.

2. A nyaki gerincet kimutatja a ct es az mr is. De mielőtt rohannál erre tisztázzuk mit is jelent a nyaki gerinc. Ha porckorong lenne a gond, akkor zsibbadas lenne a karban, áramütés szerű érzésekkel . Ami inkább lehet ( es ezt mutathatja az állkapocs érzés es az egyensúly történet is) a felső trapéz feszessege plussz nyaki izmok feszességével és megnyulasaval. Ez egy kicsit mélyebb téma írj privátban de ha rá akarsz keresni akkor : előre helyezett fejtartas vagy felső keresztezett szindróma.


Szerintem próbálj türelmes lenni es megnyugodni. Adj időt magadnak. A 18kg sok de jó úton jársz. Kitartás írj priviben ha tudok bármiben segíteni.

Boldog Napokat!

Chris

2022. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tegnap este a szokásos kézdagadással feküdtem le aludni. És olyan érzésem volt, hogy így a kezeim elgyengültek, de a labaim is és könyékig felment az érzés. Állati gyorsan is vert a szívem. Ez lehetett a pánik akár, mert már folyton attól félek mi bajom.

Aztán nagy nehezen elaludtam és éjszaka megint arra ébredtem, hogy az egyik kezem (most a jobb) teljesen elzsibbadt..

Jövő hétre van időpontom kardiológushoz ismét.

Nem tudom hova forduljak már :/

2022. nov. 6. 08:01
 10/14 anonim ***** válasza:

9: pszichiáternél nem voltál még?

Rá vagy függve, hogy kardiológiai probléma, pedig simán lehet, hogy pszichoszomatikus.

2022. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!