Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális ekkora vérnyomás...

Normális ekkora vérnyomás kiugrás, ingadozás?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam, hogy iszonyatos stresszes vagyok.


Egyik pillantban mérem magam, 132 körül van, aztán rá egy percre már 148, de érzem is magamon a feszültséget, elég egy rossz gondolat, pillanat. Utána lenyugodva megint 130 körül van. Mennyire normális ez az ugrálás?


2022. okt. 31. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire stresszes vagy akkor normális.


A stressz faktort valahogy lejjebb kellene vinni. Nyilván elhagyni a stresszt lehetetlen de kontroll alatt lehet tartani, erre kell megoldást találni.


Persze előtte nem árt ha elmész egy kardiologiai kivizsgálásra, hogy valami egyéb gond nincs e, de több mint valószínű, hogy a nagy stressz okozza.

2022. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha szorongsz akkor persze, hogy felmegy a vérnyomásod.

nekem ennél magasabb volt pánikrohamkor, pedig nekem is 130 körüli ált.

2022. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Chris Coleman ***** válasza:

Szia,

Amit írok nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot.


Ezek nem nagy vérnyomás ingadozások. A vérnyomás a pulzushoz hasonlóan folyamatosan változik attól függően milyen hatás ér. A lényeg, hogy nyugodt helyzetben (tehát amikor legalább 10-15 percet nyugodtan ültél mennyit mérsz).A 148 sistole ha egy stresszhelyzethez társul elfogadható. Gyakran mérhető ilyen csak attól, hogy egy orvos méri (ezt hívják fehérköpeny effektusnak). Ha szépen visszaáll (mint neked), akkor no para.

A második értek a diastole mennyi?

Boldog Napokat!

Chris

2022. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A második érték az mindig a jó tartományban van.


Én azt nem értem úgy általánosságban, hogy 5-10 perc nyugodt pihenés után kell mérni. Olyankor nekem is jó. De az ember folyton mozog, dolgozik, vezet, stresszel.. olyankor meg lazán felugrik 10-20 értékkel.

2022. okt. 31. 20:20
 5/5 Chris Coleman ***** válasza:
100%
Szia, amikor vérnyomást mérünk azt mindig resting, nyugodt állapotban kell. Ugyanis ha ekkor magas (és nem 1x, hanem több napon tudod produkálni )akkor lehet gond. Ezért szoktak vérnyomás naplót mérni. Fizikai igénybevételkor, vagy stressz alatt teljesen normális, hogy a vérnyomás felmegy. A gond ott van ha ez nem tud visszaállni, vagy a túlzott terhelés hatására folyamtosan magas tartományban tartod, napokon, heteken keresztül.
2022. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!