Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen mértékű ingadozó vérnyom...

Ilyen mértékű ingadozó vérnyomás normális? (ld. alább)

Figyelt kérdés

Ma délelőtt megmértem anyukám vérnyomását, 140 fölött volt, majd megmértem délután, akkor 100 (közben NEM vett be vérnyomáscsökkentő gyógyszert), és most este megint 150 fölött volt (most vett be rá gyógyszert)... És ez már a sokadik olyan este, hogy magas neki (140-150 fölötti), így azóta szedi a vérnyomáscsökkentőt esténként...


A kérdés előzménye:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1075240..


Ha továbbra is ennyire fog ingadozni neki (mostantól naponta a nap több időszakában is megmérem), akkor már forduljunk orvoshoz? Amúgy az orvos azt mondta (mert azóta megkérdeztem), hogy csak akkor hagyja el alkalmanként a vérnyomáscsökkentőt, ha alacsony neki, de amúgy meg rendszeresen szedje (ezt még az előző kérdéshez jegyeztem meg)...



2020. okt. 28. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen vérnyomáscsökkentőt szed? Rövid hatásúak szoktak ingadozó vérnyomást csinálni
2020. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
MERAMYL 2,5 mg-os.
2020. okt. 29. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nem próbálja meg az orvos lecserélni?
2020. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért, ez rövid hatású? Hát ha megmondom neki, hogy nagyon ingadozik, akkor lehet, hogy lecseréli, de még nem mondtam meg, mert mostanában beállt már normálisra, bár tegnap óta megint nagyon ingadozik (és továbbra is csak akkor szedi be, ha magas neki)... :-(
2020. nov. 5. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak sokkal jobb, hosszabb hatásúak is, angiotenzin-receptor-blokkolók. A hatásmechanizmusuk hasonló, de modernebbek.
2020. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!