Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szúr ,fájdogál a bordám közti...

Szúr ,fájdogál a bordám közti izom?

Figyelt kérdés

kb 4hete kezdődött a jobb bordáim ,lapockám alatt egy pontban erősebben szurkált ,mozgásra fokozódott,jobb felelte abszolút nem tudtam elfordulni mert hirtelen szúró fájdalom nyilalt bele. Ez kb 1hetig tartott aztán valamivel jobb lett.De mai napig nem tudok rendesen elfordulni.Ha pihenek akkor nem érzem max enyhe izomlázat.Viszont néha már a bal felénél is érzem a bordáimat.Bizonyos mozdulatoknal szurkal bele szóval gondolom nem tüdő.

1,5honapja volt légcsőgyulladas,nem tudom ennek a szövődménye lehet e.(orvosnő meghallgatott azt mondta nem tudogyulladas) esetleg lehet attól hogy megfáztam torna közben?Vagy valami becsípődhetett?Persze jovon7en megyek dokihoz már,azért ez már elég sok ideje tart.Esetleg valakinek volt ilyen?Köszönöm az értelmes válaszokat.


2022. nov. 5. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nekem volt valami egy-két hete, de (most jövök csak rá :) ) már elmúlt. Viszont nekem nem volt előtte tüdőgyulladásom, valószínűleg csak simán valami idétlen izomlázféle lehetett, talán elfeküdtem(?), úgyhogy a te esetedhez nem sok köze van...
2022. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bordaközi ideggyulladás?

Nekem sportolás közben kezdett el szúrni mellkasom, a bordáim találkozásánál hátul. Eleinte azt hittem, beszorult a levegő, vagy ilyesmi.

Nem enyhült, sőt, egyre rosszabbodott. Minden hirtelen mozdulat fájt, a végén már nem kellett miatta hirtelen megmozdulni, sokszor csillagokat láttam, annyira szúrt. Menni is alig bírtam, minden egyes levegővétel fájt.

Hozzáteszem, én rendesen elhúztam a dolgot, és nagy okosan nem mentem el vele korábban orvoshoz...

Ha jól emlékszem, valamilyen gyulladás csökkentőt és Voltarent írtak fel, de úgy kb. 2 hétbe telt, mire rendbejött.

2022. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom én sem.De valószínű valamilyen gyulladás lehet mert sokszor olyan érzés a bordaimban mintha izomláz lenne.A szurkalast is erz hol egyik hol másik oldalán és izomlazat is.Változo mikor mennyire.Szerdara kaptam időpontot.
2022. nov. 7. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha izomlázgyanús, próbáld kimozgatni. De ha hetek óta ez van, most már holnaputánig csak kibírod. ;-)

Jobbulást! :)

2022. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!