Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A lábam úján benőtt a köröm...

A lábam úján benőtt a köröm és most tele van gennyel felvan dagadva és csúnya piros de már 1,5 hete mit ajánlotok rá kezelésnek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
ambuláns sebészet.Ne várd meg,mig a csontig leterjed a fertőzés,nem vicc
2010. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy sebész ismerősünk ajánlotta anno a körömlevétel helyett:

Kálium-permanganátot oldjak fel vizben,és azzal áztassam.

Én vattát, vagy gézt mártok ebbe a ciklámen lébe, ráteszem a fájós részre, és utána teszek rá egy ruhazsepit, vagy valamivel átkötöm, ha járkálnom kell, ne fogjon össze mindent otthon. Már az első nap érezhető a gyors javulás, bár attól függ mára mennyire gyulladt be, mert a 1,5 hét, az kicsit sok.

Próbáld ki, ha még menthető, ez rendbehozza. Sűrűn cseréld rajta a gézt. Viszont ugyanazt ne mártsd vissza az oldatba. Bocs. Van aki ezt teszi...

2010. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként ha már fel van telve gennyel és piros az el van fertőzödve, valoszinüleg érzéstelenités mellet leveszik az egész körmöd,kitisztitják a sebet,bekötözik aztán csumi.
2010. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Most nevetni fogsz, de nekem erre a paradicsomos dunsztkötés vált be!

félbevágott paradicsomot kell rátenni és fóliát rá, beburkolod még gézbe is (ezzel kötöd le a fóliát)és ez így összegyűjti a gennyet.

2010. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
És a jövőre vonatkozóan: a lábujjkörmeidet mindig egyenesre vágd, ne ívesre, és érjen túl a húsodon, tehát egy-két miliméter "lógjon ki" a húsod felett, így nem nő be, eléred a sarkát egyszerűen, le tudod tompítani, és soha nem lesz vele baj.
2010. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
1,5 hetes gennyes gyulladásal orvoshoz kell menni,bár nem állitom hogy nem válhatnak be a fentebb irt praktikák,de ugy gondolom ennyi idő után nem szabad otthon kisérletezgetni.
2010. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, van aki tényleg a paradicsomra esküszik, figyelj a cipőidre, ne nyomják az ujjaid.

Ha időben elmész pediküröshöz, akkor talán orvosolni tudja még az elején. Jó pediküröst értettem ezalatt. Ha valakinek kerek végű a körme alatt a hús, azt nehezen lehet egyenesre vágni, de hajlam is, hogy begyulladjon.

A hipermangánnál arra is vigyázz, hogy ne nagyon rakd az egész lábadra :-) , mert utána tiszta sötétbarna, fekete lesz. Lekopik egy idő után

2010. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Nálam a lézeres körömágy eltávolítás segített.

Előtte én is borogattam stb.

2010. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen szedik le az egész körmöt. Nekem egy ék alakú bemetszést csináltak. Szerintem azonnal kezdj holnap orvosnál. Ne várd meg tényleg míg eléri a gyulladás a csontot. 1.5hét nagyon sok. És mindenféleképpen vigyél papucsot magaddal, mert visszafele már nem tudod begyömöszölni a lábad a cipőbe.
2010. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 1,5 hét miatt én is azt mondom, hogy ne kísérletezz vele tovább, irány a sebészet! Nem veszik le az egész körmöt, hanem, ahogy az előttem író írta, csak érzéstelenítéssel, ék alakban kivágják olyan mélyen, hogy mire a körömszél újra elér a mostani sebes gyulladásig, minden rendben begyógyuljon, így gond nélkül, egészségesen tud visszanőni a körmöd. Nem kell félned, az injekciót érzed csak, utána már semmit. Kapsz rá egy kötést és 1-2 nap múlva már nem is emlékszel a mostani fájdalomra.
2010. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!