Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A magyarok miért félnek a...

A magyarok miért félnek a hidegtől?

Figyelt kérdés
Sok ember akivel találkoztam direkt kérte, hogy ne hűtött italt adjak neki. Jeget nem tesznek az italokba, légkondicionálót nem használják, sok helyen nincs is. Idén nyáron látogattam az idős nagyszüleim, azt mondták azért nincs klímájuk, mert betegek lennének tőle, inkább szenvedtek a 30 fokos lakásban. Szüleim félnek klímát használni, alig bírtam aludni amikor náluk voltam. Akiket eddig kérdeztem az: félt, hogy megfázik, vagy megfájdul a torka, vagy huzatot kap a füle, bár ez utóbbit végképp nem értem. Mitől alakult ki ez?

2022. nov. 25. 21:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Ez a leghivatalosabb, kedves mindentudó hidegtűrők:

[link]

Az meg külön gonosz, hogy azok akik bírják, képesek megfázítani azokat, akik nem. Így volt nekem is hónapokig ízületi gyulladásom, mert valaki a munkatársaim közül alattomban 21 fokra állította a klímát, ami az én asztalom fölé volt szerelve. Hát a mellékelt válaszok alapján meggyőződtem benne, hogy soha a büdös életben nem megyek klimatizált irodába, vagy munkahelyre többé dolgozni, hacsak nem kapok külön szobát. És foggal körömmel ellene leszek a felszerelésének, mert ilyenek vagytok!

2022. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11-es: Sajnálom, hogy így jártál, de a legtöbb munkahelyen a többséghez való igazodást várják el, ha mindenki másnak melege van egy-két ember miatt nem állíthatják le a hűtést. Az OSHA egyébként 68-76°F (20-24°C)-t javasol irodákba.


[link]

2022. nov. 27. 00:05
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

11.

Mintha nem lehetne beállítani, hogy hova fújja és milyen erősen...

Augusztusi estéken is fagyoskodsz a 21 fokban?

2022. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
70%

11.

"Leghivatalosabb" XD

A 25-28 °C igenis túl magas hőmérséklet, a 20-24 °C a reális. Nem sok olyan van, aki klíma mellett 28 °C-ban nyomorog.

Az más kérdés, hogy a 25-28 °C-ra állított klíma valójában inkább 23-24 fokot tart, mert a hőmérséklet érzékelője a beltéri tetején van, ami a fentről, a szoba/iroda legmagasabb pontján szív be.

Feltehetően ez alapján írták be a linkben szereplő értéket.

(Érezte hogy kellemes, és leolvasta a beállított értéket a klíma kijelzőről.)

Nem is csodálkozom...

A huzat elkerülésével egyetértek, az valóban okozhat gyulladást.


Az OSHA által javasolt értékek reálisak.

2022. nov. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

14.

Egyáltalán nem minden klímán a beltérin van az érzékelő. Van, ahol a távirányítón, ahol meg egyenesen vezetékes a vezérlés, ott szinte mindig azon. Továbbá könnyen lehet, hogy a gyártók sem hülyék azért és figyelembe veszik, hogy ha ott hirtelen megemelkedik a hőmérséklet, az nem jelenti azt, hogy 2 méterrel lejjebb is jó idő van már.

2022. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
70%
Általában a távirányítós hőmérséklet érzékelést külön be kell állítani. Alapvetően a beltéri bemenő levegő hőmérsékletét méri, így hűtéskor kicsit túlhűt, fűtéskor meg túlfűt. Utóbbi azért van, mert közel van a hideg falhoz. Nálam ez a tapasztalat, de simán lehet, hogy egyszerűen pontatlan a szenzor. Télen 19 °C-ra állítva van kb. 21 fok a szobában. (Ez bőven elég.)
2022. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

A hideg italt nem isznak akiknek érzékeny a foguk.

Légkondi nem mindig jó a porallergiásoknak, nekem meg a szemem szárad nagyon.

Én szeretem a jeget de néha torokgyulladás kapok. Higy mi a fyamat azt nem tudom de legutóbb úgy olvastam hogy a hideg kedvez a vírusoknak ezért fázunk meg jobban a hidegben. Szóval ha jegeset iszok jó lehűtöm a torkomat nyilván a vírusok és a bacik könnyebben szaporodnak.

A légkondi és a megfázás között meg valószínű az az összefüggés hogy eleve akkor használjuk amikor zárt térben vagyunk, ekkor meg könnyebben terjednek a vírusok. De nem a légkondi okozza önmagában szerintem se.

Viszont a nem rendszeresen tisztított szűrőben elszaporodhatnak a gombák.


Van légkondim de csak nagy hőség én kapcsom be. Ha 26-ra állítom elég kellemes hűvös van. Valaki azt írta higy ha 27-re állítjuk akkor kb 24 fok van...ok de akkoris ez nem ugyanaz mintha 20-22 lenne. A külső hőmérséklet meg igenis számít. Ha bejönnék a 35 fokból a felhevült testemmel akkor fáznék 20 fokban.


Végul elfelejtitek hogy az ember ahigy idosodik úgy változik a teste. Az idősek már fázósabbak mert a testük nem tartja meg úgy a hőt. De vannak még hormonális okai, esetleg rossz vérkeringés vagy soványság, vérszegénység. Utóbbiak fiatalabbaknál is előfordulhatnak simán. Mind mind befolyásolja azt hogy hogy a érzékeljük a hőt.

2022. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Van különbség hideg és hideg közt. Kinn a szabadban, ha bőrig is ázom télen, nem fázok meg, de egy légkondicionált helyen nagyon könnyen és gyakran. Beáll a nyakam, a hátam piszkosul tud utána fáj, bedugul, vérzik az orrom. Jégkockát csak nagyon meleg nyarakon kérek az italomba, mert érzékeny a fogam a hidegre. Viszont még sosem fáztam meg

- fagyitól, akkor se, ha télen ettem

- vizes hajjal mentem a hidegbe

- nem volt rajtam zokni, és álltam a hideg kövön, betonon stb

2022. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek, egyszerűen csak nem szeretem. A túl meleget sem. Ez a mostani ősz tökéletes volt; maradhat így márciusig.
2022. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!