Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szarjam le teljesen az...

Hogyan szarjam le teljesen az emberek véleményét? Úgy érzem, hogy már gyomorgörcsöm van attól, hogy mindenkinek megakarok felelni, de nem tudom mi lenne hatásos ellene.

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nagyon nehéz megtenni, hogy senki véleményét ne vedd figyelembe. Fontos lenne tudni, hogy miért akarsz leszarni mindenkit?
2022. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert van bennem egy megfelelési kényszer, csak nem tudom, hogy miért. Nehezen tudok nemet mondani embereknek, és nem merem elmondani dolgokról az őszinte véleményem, mert attól félek, hogy megbántom őket. Nyilván azért nem mindenki véleményét szarnám le.
2022. nov. 28. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél politikus.
2022. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Nem biztos, hogy neked is működni fog, de nekem így sikerült. Először is, nem az a legfontosabb, hogy mindenki le legyen ejtve, hanem az, hogy a jó viszonyt sikerüljön úgy kialakítani, hogy közben nem érzed magad rosszul attól, hogy megteszel valamit vagy épp nemet mondasz valakinek. Kár, hogy nem írtál példát, hogy milyen helyzetek okoznak a legtöbb feszültséget benned. Sokszor az is lényeges, hogy családtag, párkapcsolat vagy iskola, munkahely, ahol nem megy a saját akaratod érvényesítése. Huszonévesen nekem is sok gondot okozott, hogy hogyan is viseljedjek például egy kollégával, aki rendszeresen hülyének nézett. Előre megírt beosztás alapján dolgoztunk. Ahogy kész lett a következő hónap, egyből jött a cseréljük el a hétvégét, mert akkor nem szeretett jönni. Egyszer kétszer belementem, de annyira rám kapott, hogy már előre ideges voltam, mert nem nagyon akartam konfliktusba kerülni. Eleinte mindig azt mondtam nem jó, mert programom van. Persze ettől nem éreztem sokkal jobban magam, mert nem ilyen megoldást szerettem volna, hogy nem mondom meg az igazat. Azt szerettem volna elkerülni, hogy a sértődöttség miatt ne mérgezze meg ez a helyzet a munkahelyi légkört és én se agyaljak azon, hogy mit hord össze rólam a hátam mögött. Szóval első körben nem értem rá cserélni. Aztán áttértem arra, hogy azt mondtam átgondolom, aztán szólok, hogy melyik nappal adja vissza. Itt mindig úgy választottam, hogy vagy kedvezőbb legyen nekem vagy ne legyen neki jó a felajánlott nap. Itt kezdett el rászokni, hogy mást üldözött a hülyeségeivel. Aztán az volt a következő lépés, hogy jött, cseréljünk,én meg mondtam, hogy holnap tudok választ adni, aztán nem hívtam fel. Persze ő keresett. Én meg felvettem a telefont és mondtam, hogy nem tudok cserélni, bocs. Telefonon könnyebb volt rövidre zárni a beszélgetést. Persze voltak kisebb duzzogások, de végül szép lassan lekopott. Ez csak egy apró szituáció az életben. Biztos van aki kinevet, hogy micsoda egy hülye vagyok, de én elég lelkis voltam és engem megviselt, hogy valaki ilyen dolgokkal kihasznál.

Mindenkinek akkor sem fogsz megfelelni, ha tényleg padlóra teszed magad a megfelelési kényszer miatt, mert akkor is találsz olyat, akinek ez kevés vagy nem megfelelő. Eltelt közel 20 év mióta ilyen voltam. Biztos a korral is jön ez a mit érdekel, ki mit gondol mentalitás, de az tény, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, amióta megtanultam egyenesen nemet mondani. Néha tényleg jobban esne odavágni valami bunkó megjegyzést, hogy ezt mégis hogy az anyádba gondoltad? De ez engem is minősítene. És tényleg nem az a célom, hogy minden helyzetben a földbe döngöljem azt, akivel problémám van. Kicsit olyan ez mint a testedzés, egy kezdőt sem lehet egyből túlterhelni. A sportban sem az a lényeg, hogy kihozd magadból a maximumot az első edzésen. Fel kell készíteni a testet arra, hogy képes legyen sokkal jobb teljesítményre. Bocs a regényért!

2022. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!