Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laktóz érzékeny vagyok,...

Laktóz érzékeny vagyok, elhagytam a tejet helyette növényi tejet fogyasztok kb 2 hónap. Azóta a hasam bal oldalán tompa fájást érzek és ismét étel allergiás tüneteim vannak. Lehet ez a növényi tejektől?

Figyelt kérdés
2022. nov. 29. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen növényi tejeket iszol? Ezt kihagytad.
2022. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, laktóz nem csak a tejben van, hanem rengeteg élelmiszerben, pékáruban, felvágottakban... Még egy mezei kifliben is.

Tudatosan figyelni kell az összetevőket vásárláskor, és írass ki a háziorvossal laktáz enzimet. Tudom hogy lehet kapni elég sokfélét recept nélkül, de a vényköteles a leghatékonyabb.

2022. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tejtartalmú élelmiszereket is elhagytad?
2022. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm sok hasznos tanácsot. Csak a tejet hagytam el, ezek szerint mást is el kell hagynom. Alparo Mandulás tejet és rízs tejet fogyasztok helyette, de ismét hascsikarás, tompa fájás, gázok sajnos :( már elnézést a bővebb infó miatt.
2022. nov. 29. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

RENGETEG élelmiszerben van laktóz/tej. Ettől is lehetsz rosszul.

Az alproban tutira nincs laktóz.

2022. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen élelmiszekeret keressek? Pl egy kifliben hogyan tudom meg, hogy mi van? Bakker egészen 30éves koromig mindent tudtam fogyasztani, most 43vagyok és nagyon oda kell figyeljek mindenre.
2022. nov. 29. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Elvileg ki kell írniuk valahova az összetevőket.

Sajnos ez ilyen.

2022. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha valamiben nem vagy biztos, és ilyen erősek a tüneteid, laktáz enzim.


De lehetsz gluténre is pluszban (nekem pl a kettő együtt van).

2022. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!