Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A rendszeres testmozgástól...

A rendszeres testmozgástól nem tudok aludni? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Először 2021 elején tűnt fel, hogy nem tudok aludni. Fogalmam sem volt, hogy mi lehetett az oka. Minden nap lemozogtam 8-10-15 kilométert, amitől jó volt a közérzetem és a hangulatom, de valamiért alvászavarral társult.


Ezt úgy kell elképzelni, hogy nem tudok elaludni hajnali 1-2-nél hamarabb, vagy ha mégis, 3 óra alvás után megébredek.


Ez ahhoz vezetett, hogy mindennap fáradtan keltem, napközben is fáradt voltam, nem volt erőm semmihez=feleannyit sem mozogtam.


Majd visszaállt egy hónapon belül a dolog, újból képes voltam 8 órákat aludni, viszont csak mostanában kezdtem el megint mozogni (sok kilót felszedtem annak hiányában) és most megint ugyanazzal a problémával szembesülök: nem tudok aludni. Érzem, hogy kéne, de nem tudok, szinte pörög a testem, nyughatatlan vagyok.


Tavaly ez annyira “elfajult” hogy ilyen tájban elmentem itthonról futni egyet, tehát éjszaka is kénytelen voltam úgymond lerohanni a fél várost.


Mivel csak a mozgás az egyetlen tényező, ami bekavarhat, csak arra tudok gyanakodni. Így visszagondolva, már pár évvel ezelőtt is volt ilyen problémám, és akkor is le kellett nyugodnom kis időre és lusta üzemmódba váltani. Viszont mozognom KELL, mert már rám fér ennyi kihagyás után.


Mit gondoltok erről?


2022. dec. 3. 01:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha este mozogtál ennyit, lehet, hogy felpörgetett és azért nem tudtál elaludni.

Ha egész napra elosztva mozogtál ennyit, akkor kétlem, hogy emiatt ne tudtál volna elaludni, inkább pont ellenkezőleg, nem voltál rendesen lefárasztva.


Én napi szinten gyaloglok 50 percet a munkahely és a lakás között (25 perc oda, 25 perc vissza), és mivel nincs a párommal autónk, ezért oda is gyalog megyek. Sőt, gyerekként edzésekre is jártam, mostanában ha olyan kedvem van 10 km-t futok és soha nem tapasztaltam ilyet, mint te.

2022. dec. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akár reggel, akár este megyek ennyit, akkor sem bírok elaludni.
2022. dec. 3. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!