Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pszichológust vagy Pszichiáter...

Pszichológust vagy Pszichiátert kell keresnem?

Figyelt kérdés

Vagy mindkettőt keressek?


Nos egy fél éve sajnos enyhe pánikrohamaim voltak de azok nagyjából meg szűntek már mert próbáltam tenni érte.


Szorongásom vagy stresszem viszont van sajnos... De nem tudom melyik.


Néha ilyen rossz kedv fog el meg ilyen furcsa érzésem van a mellkasomba van mikor izgulást érzek vagy feszültséget vagy ilyesmit... De ha csinálok valamit elmúlik csak nem olyan egyszerű terelni a gondolatot róla :/.


Néha hallom ha fekszek a fülembe hogy dobog a szívem meg érzem a mellkasomba is. Sajna minden kis érzésre azonnal rosszul reagálok. Pl kicsi fájdalom itt vagy fura érzés ott egyből az egész testembe ilyen fura bizsergő érzést érzek kicsit felmegy a pulzusom meg rossz lesz a közérzetem. Próbálom azt hogy ez csak ilyen átmeneti meg nem is kéne ezt észre vennem de olyan mintha már a testem előre bepánikolna...

Volt mikor szédülés érzésem volt de az már rég volt szerencsére..

Volt hogy felment a pulzusom csak úgy mert rám jött a pánikroham de ez is elmúlt és csak ez a mellkasi fura érzések maradtak meg.

Néha sírok is sajnos..


Próbálok ellene tenni és nem rápánikolni csak nem egyszerű a dolog.


Járok futni, jógázok, meditálok azok segíteni szoktak. Citromfű teát szoktam inni stb...


Próbálok tenni ellene csak nem egyszerű ezért is kerestem fel orvost.


De van hogy 4-5 napig nincs semmi bajom.


Meg igazából mindig más tünetem van. pl 1 hónapig ez azután 1 hónapig másmilyen... Volt mikor szívszúrásom volt meg mellkasi nyomó fájdalmam de pl azok már megszűntek ehelyett most ilyen néha ízgulós feszülős érzésem van... De ez se mindig



Viszont félek attól hogy ez miatt most én kapok egy szívinfarktust vagy stroekot vagy ilyesmit... (Igen sajnos utánalvastam ezeknek és ez is rátett biztosan egy lapáttal)


(Kivizsgált egy maszek kardiológus a szívem teljesen tökéletes)



25/F vagyok.


Alapjáraton 65-70 a pulzusom de mikor valami lánnyal találkoznék vagy izgulok vagy felkell mennem a HR-re vagy bevásárlásnál tetszik egy lány elkezd úgy felszaladni a pulzusom mint az állat... Olyan remegek is meg minden bajom van.


Néha tudom kontrollálni de nem mindig...


2022. dec. 27. 17:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem alapjáraton 120 körül van a pulzusom, ha nem veszem be a gyógyszert. Szívemmel, általában a keringésemmel nekem sincs bajom, az lett a vége a kardiológiának hogy "más" oka van a magas ritmusnak. Pánikra, szorongásra gyógyszert szedek, ezt csak pszichiáter írhat, bevált. A pulzust viszont ez nem befolyásolta sajnos.
2022. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Csak van aki azt mondja kerülni kell a gyógyszert de van aki azt mondja hogy kell a terápiák mellé...
2022. dec. 27. 17:41
 3/21 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológus is elég lehet, bár talán valami szorongásoldó nem ártana, így először pszichiátert. Körzeti, kerületi pszichiátriai gondozó?
2022. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Ez pánikbetegség. A túlzott önmonitorozás (a szívverésem így, meg szédülés meg bizsergés úgy, stb) tipikus tünete, amivel a pánikbetegek jobban belelovallják magukat a szorongós periódusaikba.

A gyógyszerről megoszlanak a vélemények. Én azt ajánlanám, hogy először menj el pszichológushoz. Találj olyat, akivel működik köztetek a "kémia", akinek meg tudsz nyílni, és az ő tanácsa alapján max menj pszichiáterhez.

Önmagában a gyógyszer azért nem jó út, mert 1) elég kemények a gyógyszerek, van rizikófaktoruk 2) tüneti kezelés. Az összes pszichés probléma hátterében áll valami, amit helyre kell hozni az életedben. A gyógyszer nem tudja helyrehozni, max elnyomja a tünetek. A gyógyszer akkor jön jól, ha annyira kiszalad a kezed közül az irányítás, hogy gyógyszer nélkül nem tudsz dolgozni a problémádon.

2022. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket se keress! Nincs rá szükséged, neked kell változni! A testi tüneteidet vizsgáltasd ki orvossal és kezeltesd. Ha nincs szervi oka a tüneteknek, akkor hipochondria, tehát elmúlik, ha nem foglalkozol vele. Izgalmas helyzetekben pedig mindenkinek megnő a pulzusa, de ne azzal foglalkozz, hanem a helyzetre koncentrálj, akkor az a helyzet is jobban sikerül, kevesebb okod lesz izgulni is, és nem kell elterelned a figyelmedet a helyzetről olyan pótcselekvéssel, mint pl a pulzusod figyelgetése. Mindig próbálj céltudatos lenni és racionálisan gondolkozni, akkor nem pánikolsz. Nem kell ide gyógyszer, csak arra figyelj, amire kell! És ha jót akarsz magadnak, akkor a pszichológusokat és a pszichiátereket (főleg a pszichiátereket) nagy ívben kerüld el!
2022. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekem az a véleményem hogy tökmindegy hogy tünetei kezelés-e. Engem pont a tünetek zavartak. Gyógyszerrel elmúlt hetek alatt tb-re olcsó (mármint: támogatott) gyógyszerrel, ami nem "durva", bármit is jelentsen ez, nincs semmi tapasztalható mellékhatása, nem addiktív, nem használható drogként stb. Terápiás beszélgetésre kifizetnék hetente egy huszast, aztán majd évek alatt kiderülne hogy mennyit ért. Köszi, nekem megfelel hogy nincsenek tünetek, eszembe se jut hogy beteg voltam.
2022. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Milyen gyogyszer volt ez?
2022. dec. 27. 18:33
 8/21 A kérdező kommentje:

5-ös.


Voltam már vizsgálatokon vele! Nincs szervi bajom.

Próbáltam már egyedül sokszor de nem megy...

2022. dec. 27. 18:36
 9/21 anonim ***** válasza:
Duloxetin tartalmú.
2022. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mi lenne a helyes... Mindenki mást mond hogy nem kell gyógyszer elég a pszichológus de valaki azt mondja kell az is....
2022. dec. 27. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!