Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pszchiológusok, lelki szakértő...

Pszchiológusok, lelki szakértők véleményét kérem!? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hát, hol is kezdjem... 29 éves vagyok és hála Istennek az életem teljesen sínen van. Egészséges vagyok, dolgozom, de emellett még van egy vállalkozásom melyet nagyon nagyon szeretek csinálni. Vannak barátaim, szép családom, házam is. De.. Az utóbbi időben eléggé megrémiszt a halál gondolata, olyan szinten, hogy képes vagyok mikro pánikot is produkálni ha bele gondolok, hogy egyszer nem leszek. Sokszor az is eszembe jut, hogy 100 év múlva már sem én sem senki nem leszünk itt és akkor hol leszünk? Kikészülök már a halál gondolatától és ettől az egész dologtól. Eddig soha nem gondoltam bele, mostanában jött ez és így előre gondolni sem nagyon merek 1-2 évvel mert mi van ha.. Remélem csak hülye vagyok... Tud valaki használható tanácsot adni? Ha kell telefonon, hozzászólásban vagy üzenetben... Köszönöm szépen.



2023. jan. 4. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Mondanám hogy tereld el a figyelmed róla ,de az elme már csak olyan, hogy nem tud különbséget tenni a "nem" és a tagadószó nélküli gondolatok közt. Tehát először valahogy el kell fogadnod, meg kell barátkoznod az elmúlás gondolatával, hogy ne fél tőle, mert természetes dolog, ajánlok mindenféle buddhizmussal kapcsolatos témájú filmet, de ha vallásos vagy, a feltámadás és a hit gondolata is segíthet. Vagy gondolj azokra az országokra, ahol nem sírnak hanem ünnepelnek amikor valaki elhunyt, érdemes mélyebben utánanézni ezeknek a kultúráknak, a halál teljesen más felfogásának. Ezek után pedig tényleg nem marad más hátra, mint hobbival, utazásokkal, emberi kapcsolatokkal másra terelni a figyelmet, az itt és most-ra. Ez fejleszthető.
2023. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!