Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Merre induljak el ezekkel a...

Merre induljak el ezekkel a tünetekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Téma: merre induljak el?


Ha csak annyit értem el, hogy kiírhattam magamból, megérte. Ugyanis a kollégáim se tudják ezt, ők látszólag haragszanak amiért lelassultam és láványosan romlott a teljesítményem, és már szégyellem is..


Huzamosabb ideje fennáll az, hogy teljesen véletlenszerűen rám jön, hogy szorító érzést érzek a "koponyámban", aztán a nyakamban, aztán a mellkasomban, ahol végül marad is az érzés, nehezen veszem utána a levegőt. Nem tudok koncentrálni, és emiatt össze-vissza beszélek, nem tudom összeszedni a gondolataim. valamilyen mondatot értelmezek, és elfelejtem. Egy mondatot 10x kell elolvasnom de nem is olvasom.. Munkámban ronlott a teljesítményem is (szellemi munka), és nem érem magam.utol, mert mindig szünetet kell tartanom, annyira dekoncentrált vagyok. Állandóan fáradt vagyok, 6-13 óra alvások sem segítenek, de mégsem tudok kikelni az ágyból, és reggelente ez frusztrációval tölt el. Fázom rendesen, pedig régen hideg vizzel.zuhanyoztam, ma már extra forró kell. Homályosul a látásom is, időről időre, sőt van hogy elvesztem a fókuszt, és pár másodpercig homályosabban látok. a bőröm viszket mert olyan száraz, nem nő a hajam sem, állandóan fel vagyok puffadva bármit eszem vagy épp nem eszem, és nem is igazán jön ki. Lüktet a nyelvem(?), mintha bizseregne, pár percig tart aztán elmúlik. Napi szinten jön ki. A legújabb dolog ami két hónapja tart, hogy a gerincem mellett hátközépen egy éles fájdalmat érzek pár másodpercig, majd elmúlik, aztán jelentkezik a halántékomban. Orvosok azt mondták, hogy magnézium + vashiány, szedem őket jó régóta (rendes gyógyszertárból kaphatót, nem olcsót), nem segítenek, nem is enyhült egyik tünetem sem , és nyugi nem 2 napja szedem őket..

Levendula, citromfű menta és kamillateát iszom, hátha lelki eredetű, pedig nem mondanám hogy depresszióba estem vagy hasonló. A vérnyomásom rendben van.

Van pénzem, van munkám, vannak barátaim.


Elhatároztam, hogy magánorvoshoz megyek. Akinek van esetleg tapasztalata, hogy merre induljak el, nagyon szívesen fogadnám. Nem orvosi tanácsot kérek !!! Nem szakvéleményt sem gyógyszerajánlást!!!

csakhogy ha valakinek volt ilyen ismerőse, rokona, akkor tudna segíteni hogy pl neurológushoz kéne menni vagy szívdokihoz vagy mit nézessek meg?

Tb-alapon próbáltam neurológushoz menni de 2 hónap a várakozási idő... Itt az ideje magánba menni. Hamár 3 háziorvos is csak a magnéziumot mondta meg hogy pihenjek.. Csak közben meg spórolok is a magánra, így jó lenne első kézből a jó területen landolni, nem tapogatózni. Ezért fordulok hozzátok.


Köszönök bármilyen kommentet. Savazhattok is felőlem, amiért itt is segítséget merek kérni, de őszintén? Elegem van és sírni tudnék.

Budapesti 26/L


2023. jan. 10. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Labor mindenképpen. Összetett a dolog, több minden is lehet, ezért nem biztos, hogy minden problémát feltárnak egyetlen szakrendelésen. Neurológiát jól teszed, hogy mész, a laboreredményekből több minden kiderülne ,merre tovább, az volt? Ugyanis lehet neurológiai gond+cukorbetegség és stresszes tünetek is vannak, amiket az elején írtál. Ezeket vizsgáltasd ki. Mindhárom probléma fennállhat egyidejűleg.
2023. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pajzsmirigy labort és agyi MR-t csináltatnék, de nem vagyok orvos. Jobbulást!
2023. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!