Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt aki hosszabb ideje...

Van itt aki hosszabb ideje melatoninnal alszik?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig lehet ezt szedni?

Én pár hete szedek 1,5g melatonint lefekvés előtt.

Gyakran van hogy stresszesebb vagyok és segít az elalvásban, és érdekelne, hogy mások is vannak-e hasonlóan, lehet e tartósan szedni.



2023. jan. 14. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bármeddig. Olvastam pár tanulmányt róla, amik azt állítják, hogy még kifejezetten nagy mennyiségnél is marginálisak a mellékhatások. (Persze mondanám, hogy kérdezz meg egy szakembert erről, de igazán hozzáértőt nem fogsz egykönnyen találni.)


A melatoninnak elsősorban nem elalvást segítő funkciója van, hanem a cirkadián ritmus szabályozását segíti. Ehhez pedig 3-6 mg-ot ajánlanak a szakemberek, bár folytak kísérletek lényegesen kisebb és lényegesen nagyobb dózisokkal is. Nagyon eltérő, hogy kinek mennyi melatoninra van szüksége. Nekem például a 3 mg nem igazán hatott, a 6 mg-nak viszont már határozottan érzem a hatását.


De ha kifejezetten a stressz miatt nem tudsz elaludni, akkor szerintem valami mással kéne próbálkoznod.

2023. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ!

És te rendszeresen szeded, minden nap?

Az szokott lenni, hogy mikor aludni kell akkor eszembe jut, hogy milyen rossz volt előző éjszaka amikor csak forgolódtam és mi van ha most sem tudok elaludni, és ettől a pánikhelyzettől kialakul egy ördögi kör, és ismét nehezen alszom el... Ezért szoktam melatonint szedni, mert olvastam hogy az lerövidíti az elalváshoz szükséges időt... De aggódok, hogy enélkül is jól kéne aludnom, meg mi van ha káros:(

2023. jan. 16. 08:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden nap szedem. 3-4 órával a lefekvés előtt szoktam bevenni. Viszont én a bioritmusom átállítására használom. Mondanám, hogy sikerrel, de mivel rengeteg praktikát bevetek annak érdekében, hogy még éjfél előtt el tudjak aludni, így nem tudom megmondani, hogy a melatoninnak ebben mekkora a szerepe.


Egyébként még Ashwagandhát szedek és Mirtazapint. Az Ashwagandha egy indiai gyógynövény, ami rengeteg mindenre jó, többek között nyugtató hatással bír, ezáltal segíti az elalvást. Vény nélkül kapható, kapszula formájában. A Mirtazapin is hasonló hatással bír, de ez hivatalosan egy antidepresszáns, amit szakorvos írt fel nekem (kifejezetten alvásjavító céllal).


Túl van stimulálva az agyad, erre nem kimondottan melatonin való. Inkább próbáld ki az Ashwagandhát és beszélj egy szakemberrel (szomnológus, neurológus, pszichiáter).

2023. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Utána néztem és ez az Ashwagandha jó ötletnek tűnik, azt még megkérdezhetem, hogy te ezt hol veszed, vagy tudsz-e ajánlani egy adott fajtát?

2023. jan. 16. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég sok webshop forgalmaz Ashwagandhát. Olyat érdemes venni, amiben a hatóanyag kapszulánként legalább 400 mg. Például ezt: [link]
2023. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Épp én is gondolkodom azon, hogy vegyek melatonint. Az, hogy mekkora hatóanyag tartalmú legyen, a testsúlytól függ vagy itt nem erről van szó?
2023. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2023. márc. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!