Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 40-50 évesen aki még egészsége...

40-50 évesen aki még egészséges és nem fáj semmilye, az tényleg olyan kivételes dolog?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 11:11
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
34 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Aki addig egészségesen élt, annál nem, aki elötte nem foglalkozott azzal, hogy mit eszik, mennyit mozog, mennyi túlsúly van rajta, dohányzik, stb, annál igen, ritka dolog.


A növérem meg én majdnem egy idösek vagyunk ( másfél év a különbség, mindketten 60 fölött), ö folyamatosan beteg, alig bír mozogni, naponta fél kiló gyógyszert szed, én meg néha beszedek pár vitamint, de ez az egész, semmi bajom, az összes orvosi eredményem (vérkép, vérnyomás, stb)is tökéletes.

A különbség, hogy neki az egyetlen életcélja enni, sokat enni, zsírosakat enni és semmi esetre sem mozogni vagy odafigyelni magára.

Most 160 cm magassággal én 60 kg vagyok, ö meg 130, és nem, nem alkati dolog!

2023. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

# 1


hú akkor mégsem törvényszerű amivel így ijesztgetnek. Jó hallani akkor hogy te így 60 évesen is jó közérzettel bírsz. Mi a "titka" ennek?

2023. jan. 30. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Én 50 éves vagyok semmi gyógyszert nem szedek sokat sétálok ennyi a titkom ja és mondjuk húst azt nem eszem, 60 kg 170 magas
2023. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az 1-es vagyok: egész életemben odafigyeltem arra, hogy ne hízzak el, mozogtam mindig (nem terembe járás, csak normál sport), csak akkor járok jármüvel, ha muszáj, inkább gyalogolok, aktív vagyok fizikailag is meg szellemileg is.

Soha nem akartam "öreg lenni", csak azért, mert elmúltan 40 éves. Gyakorlatilag ugyanazt csináltam mindig meg most is, amit 20 évesen.

2023. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

# 4


akkor tehát végülis a kulcs az egyik hogy elkerülni elhízást mert az elhízás elindít egy ilyen betegség láncreakciót: elhízásból magas vérnyomás, az túlterheli szívet és minden egyéb szervet stb. gyulladások jönnek, abból rák és így tovább.

2023. jan. 30. 14:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az elhízás elkerülése - habár az is fontos, föleg Magyarországon -, hanem az aktív életmód is, sok mozgás, meg kiegyensúlyozott életmód.

Szerintem sokat számít az is, hogy igyekszem az életemet úgy alakítani, hogy tudjak örülni neki - és itt nem anyagi dolgokra gondolok, hanem például még a mai napig is örülni tudok annak, ha látok egy szép virágot, egy naplementét vagy hallok olyan zenét, ami tetszik, stb., azaz a mindennapokban is megkeresem az apró örömöket.

2023. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát én sajnos azt látom magam körül, hogy igen...

Lassan 40 leszek, várom mit dob a gép :))

Akik túltolták a futást fiatalon, azoknak igazábol már 25-30 évesen fáj a térdük.

Aki elhízik, annak meg azért mennek szet az izületei.

Aki sokat vezet, vagy egész nap ül, annak a gerince megy szét.

2023. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki nem 90-100-110 kilós ennyi idősen (ahogy 80% de), annak alapvetően nem lesz semmi baja, csak ha örökölt valami szarságot.
2023. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
71%
A mai nyugati típusú táplálkozás mellett ez majdhogynem lehetetlen mutatvány.
2023. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mert a csülökpörkölt-töltött káposzta étrenddel örökké élnének! Ne írj már ekkora hülyeséget!
2023. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!